Skocz do zawartości

Jaka jest szansa?


agata038

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry. Zamierzam razem z rodzicami starac sie o wizy turystyczne do USA zeby odwiedzic kolezanke mamy(mieszka tam od 20 lat i ma obywatelstwo amerykanskie) i pozwiedzac pare miejsc w Stanach. Ja mam 17 lat i chodze do 2 liceum, a po skonczeniu liceum planuje isc na studia. Moi rodzice sa juz po 50. Maja firme od kilkudziesieciu lat i duzo innych czynnikow ktore wskazywalyby na ich przywiazanie do Polski oraz ze nie chca zostac w Stanach i jest to jedynie wyjazd typowo turystyczny na 3 tygodnie.  Jakie szanse mamy na dostanie wiz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecisz z rodzicami - wyjazd wydaje się być typowo turystyczny. Nie powinnaś mieć problemów z otrzymaniem wizy jeśli rodzice taką wizę otrzymają. O ile nie ma w twoim przypadku jakiś "ukrytych trupów w szafie" - typu rodzeństwo rodziców przebywa/przebywało nielegalnie w USA przez długi czas, rodzice w przeszłości złamali przepisy imigracyjne itp. - wówczas opisana przez Ciebie sytuacja kwalifikije się do przyznania wizy turystycznej. Nikt Tobie 100% gwarancji na tym forum nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, agata038 napisał:

Dziekuje za szybkie odpowiedzi. Czy fakt ze liceum koncze za 2 lata moglby sie przyczynic do tego ze ewentualnie moge nie dostac wizy? I czy to prawda ze starszym osoba jest latwiej o wize (chodzi mi teraz o rodzicow)

Proces wydawania decyzji wizowej uwzględnia wiele różnych czynników i ciężko prosto odpowiedzieć na takie pytania. Wyluzuj, jeśli wyjazd jest w zamiarze turystyczny to możesz przygotować siebie i rodziców na rozmowę - na pewno padną pytania o plany na wyjazd, skąd Twoja mama zna koleżankę itp. Natomiast to co robisz to klasyczny overthinking. Niepotrzebnie się stresujesz na zapas. Tak jak pisze wyżej @mcpear - gwarancji nigdy nie ma, natomiast dla mnie, o ile nic tu nie przemilczałaś, to jesteś przypadkiem dla którego wiza turystyczna jest przeznaczona i raczej zakwalifikujesz się do tych 95% które ją dostaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pare pytan dot. wniosku. i ogolu:

1. Jest napisane, ze trzeba podac date przyjazdu i odjazdu z USA- to musze podac dokladna date czy wystarczy tylko miesiac i rok?

2. Jezeli sponsorami wyjazdu beda moi rodzice to kogo mam wpisac, mame czy tate <bo dwoch na raz sie chyba nie da>?

3.  Jezeli ktos ma wlasna firme i jest szefem dla samego siebie to ma wpisac siebie jako pracodawce?

4. Jezeli w miejscowosci w ktorej sie mieszka nie ma nazw ulic to co nalezy wpisac?

5.  Na rozmowe z konsulem mozna podejsc we trojke do okienka? (w sensie rodzice i dziecko 17 letnie) czy lepiej zeby kazdy podszedl osobno?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, agata038 napisał:

Jeszcze mam pare pytan dot. wniosku. i ogolu:

1. Jest napisane, ze trzeba podac date przyjazdu i odjazdu z USA- to musze podac dokladna date czy wystarczy tylko miesiac i rok?

Podajesz mniej więcej kiedy wylatujecie ja wpisałem pierwszy Dzien kwietnia a raczej w tym dniu nie polecę. To jest mniej więcej kiedy chcecie leciec ale to nie jest nic konkretnego 

13 minut temu, agata038 napisał:

2. Jezeli sponsorami wyjazdu beda moi rodzice to kogo mam wpisac, mame czy tate <bo dwoch na raz sie chyba nie da>?

Myśle ze to bez znaczenia ale może lepiej podać rodzica który więcej zarabia

13 minut temu, agata038 napisał:

3.  Jezeli ktos ma wlasna firme i jest szefem dla samego siebie to ma wpisac siebie jako pracodawce?

 

13 minut temu, agata038 napisał:

4. Jezeli w miejscowosci w ktorej sie mieszka nie ma nazw ulic to co nalezy wpisac?

 

A jak podajesz dane do urzędu czy coś to jak wpisujesz? 

Powiedzmy

„Warszawa

warszawa 5a” 

?

13 minut temu, agata038 napisał:

5.  Na rozmowe z konsulem mozna podejsc we trojke do okienka? (w sensie rodzice i dziecko 17 letnie) czy lepiej zeby kazdy podszedl osobno?

 

 

 

 

 Widziałem rodzine która starała  się o wizę turystyczna to podchodzili do okienka razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dobrą sprawą byłoby wypełnianie takiego wstępnego ds160 tutaj na forum i na jego podstawie użytkownicy znający temat odpowiedzieli by dość konkretnie :)

Często się czyta takie wątki. W większości podane są szczatkowe informacje a później okazuje się że jest jakiś zgnilec i jednak się nie udało :o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...