Skocz do zawartości

Wiza turystyczna


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Przymierzam się z partnerem do złożenia wniosku o wizę. Chcielibyśmy pójść razem na jedną rozmowę. Czy mógłby ktoś w kilku słowach opisać procedurę?

Na stronie ambasady przeczytałam, że najpierw należy uiścić opłatę. Czy w takim razie możemy zrobić jedną płatność za 2 osoby? Czy przy zakładaniu profilu (już po wypełnieniu wniosku) można dodać osobę towarzyszącą (drugi numer wniosku?), żeby zaklepać jeden termin i godzinę rozmowy?

Dostałam już wizę do USA w 2007 roku, ale nie mam pojęcia ile palców mi wtedy zeskanowali i w związku z tym nie wiem jak odpowiedzieć na to pytanie we wniosku. Czy może był jakiś przedział czasowy, w którym skanowali tylko 2 palce, a od któregoś roku 10?:huh:

Kolejne pytanie dotyczy zatrudnienia. Mam założona własną działalność gospodarczą, ale pracuję tylko dla jednej firmy (tzw. samozatrudnienie). Wystawiam im fakturę. Czy w takim wypadku we wniosku powinnam zaznaczyć, ze jestem przedsiębiorcą i w danych wpisać swoje własne dane (nazwa, adres, NIP itp.) czy może jednak nazwę firmy, której wystawiam faktury?

Czy w zarobkach powinnam wpisać to, co dostaję do ręki, czy to co zostaje mi po opłaceniu ZUSu i podatku?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc, pytania są pewnie banalne, ale im bardziej sie w to wszystko wgłębiam, tym bardziej głupieję, a nie chcę popełnić jakiegoś błahego błędu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...