Skocz do zawartości

Miejsce warte odwiedzin w drodze z NYC do Waszyngtonu


fido2001

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Podczas najbliższego urlopu i przejechania całego wschodniego wybrzeża, jeden z odcinków to trasa Nowy Jork (Brooklyn) do Waszyngtonu. Z tego co widzę jest to odcinek na ok. 4-5 godzin samochodem. W związku z tym chciałbym znaleźć jakieś miejsce gdzie przy okazji tej drogi będę mógł się zatrzymać na kilka godzin (myślę że ok. 5h) i zwiedzić choćby część tego miejsca, zjeść jakiś obiad, itd. Na pierwszy rzut oka widzę trzy lokalizacje. Atlantic City, Filadelfia i Baltimore. Wiem że do Atlantic City muszę trochę nadrobić mil, ale to nie problem. Które z tych miejsc uważacie za najciekawsze, warte odwiedzin na choćby kilka godzin. Może znacie jeszcze jakieś inne o którym nie wiem a zdecydowanie ciekawsze od tych co wymieniłem ?

Poradźcie proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byla pierwsza stolica USA, wiec jest sporo waznych miejsc historycznych, i tych zwiazanych z wojna o niepodleglosc. Historyczna dzielnica jest przyjemna, tak samo jak Spruce Street Harbor, nad rzeka. Mozesz tez sobie pobiegac schodami do Philadelphia Art Musuem, tak jak Rocky.  Filadelfi trzeba absolutnie sprobowac unikalny smakolyk - Philly Cheese Steak sandwich. Miasto w ogole jest coraz ciekawsze, bo przeporwadzilo sie tam mnostwo mlodych ludzi uciekajac od wysokich cen w NYC.

  Image result for rocky philadelphia steps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie  ma siły po Waszych rekomendacjach. Filadelfia musi być :) Zacząłem już "odrabiać lekcje" - Independence Hall, Liberty Bell, Schody Rocky'ego, http://www.southphillybar.com/ - tutaj podobno najlepsze Philly Cheese Steak sandwich  w mieście :) Do tego ciekawa architektura (m. in. ratusz), Dom Tadeusza Kościuszki i wiele innych ciekawych rzeczy ktore musze koniecznie dotknąć zarówno palcem jak i obiektywem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, KrysiaK napisał:

Jesli masz nadmiar czasu mozesz zjechac do Annapolis MD.

Ojjj, dokladnie! Ja Annapolis mega mega lubie, bo jest niedaleko ode mnie i jak tam jade to czuje sie jakbym byla gdzies w Europie. Jak ktos kiedykolwiek sie bedzie wybieral to dajcie znac! ;) 

10 godzin temu, fido2001 napisał:

Nie  ma siły po Waszych rekomendacjach. Filadelfia musi być :) Zacząłem już "odrabiać lekcje" - Independence Hall, Liberty Bell, Schody Rocky'ego, http://www.southphillybar.com/ - tutaj podobno najlepsze Philly Cheese Steak sandwich  w mieście :) Do tego ciekawa architektura (m. in. ratusz), Dom Tadeusza Kościuszki i wiele innych ciekawych rzeczy ktore musze koniecznie dotknąć zarówno palcem jak i obiektywem :)

Kiedy bedziecie? Jak dla mnie do Filadelfia bardzo super miasto tak na jednodniowego tripa od czasu do czasu. Ja mam plan wybrac sie do Filadelfii jeszcze przed Halloween zeby obczaic Hounted House w Eastern State Penitentiary - https://www.easternstate.org/halloween/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...