Skocz do zawartości

Biznes uslugowy w USA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Wybaczcie jezeli temat juz zostal wczesniej poruszony, ale niestety nie moglem nic podobnego znalezc.

A wiec tak...

Mieszkam w UK od 2005 roku i od jakiegos czasu (kilku lat) po glowie chodzi mi wyjazd do USA (referendum o opuszczeniu EU przez UK tylko wzmoglo te przemyslenia). Do tego wszystkiego doszedl temat mojego odejscia z firmy, ktora prowadzilem z moim wspolnikiem przez ostatnie 13 lat. W tym momencie zaczynam praktycznie od zera, wiec chcialbym zglebic temat wyjazdu i ewentualnego rozpoczecia biznesu w USA.

Bede bardzo wdzieczny za nakierowanie mnie na to, od czego powinienem zaczac. Dodam tylko, ze mam Wize B1/B2 w Polskim Paszporcie, oraz Paszport Brytyjski.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczac powinienes od zglebienia zasad imigracji do US. Nie ma prostej drogi od otwarcia biznesu i wyjazdu na tej podstawie bez inwestowania powaznych sum, zapewnienia miejsc pracy - jezeli ta droga Cie interesuje to zaczynasz od wynajecia prawnika.

Pozostale drogi to rodzina, sponsorowanie pracownicze i loteria wizowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, kzielu said:

Zaczac powinienes od zglebienia zasad imigracji do US. Nie ma prostej drogi od otwarcia biznesu i wyjazdu na tej podstawie bez inwestowania powaznych sum, zapewnienia miejsc pracy - jezeli ta droga Cie interesuje to zaczynasz od wynajecia prawnika.

Pozostale drogi to rodzina, sponsorowanie pracownicze i loteria wizowa.

Niestety nie posiadam takiego kapitalu (z tego co czytalem to min. $250k potrzeba). Rodziny niestety tez nie mam w US, wiec bede musial zglebic temat sponsorowania pracowniczego i loterii.

Dziekuje za informacje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wojtek Zajac napisał:

Niestety nie posiadam takiego kapitalu (z tego co czytalem to min. $250k potrzeba). Rodziny niestety tez nie mam w US, wiec bede musial zglebic temat sponsorowania pracowniczego i loterii.

Dziekuje za informacje.

Pozdrawiam

Loteria wizowa

https://dvlottery.state.gov

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...