Skocz do zawartości

Aresztowanie


Briannn

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. W przyszłym roku mam zamiar ubiegać się o wizę do USA. Już kiedyś za dzieciaka byłem w Ameryce. Kilka lat temu zostałem zatrzymany i miałem w sądzie rozprawę, ale nie byłem skazany poniewaz nie dokonałem żadnego przestępstwa (zjawiłem się w nieodpowiednim momencie w nieodpowiednim miejscu). 

 

I tu moje pytanie, czy we wniosku ds160 zaznaczyć w pytaniu o aresztowaniu/skazaniu tak i wyjaśnić, czy zaznaczyć, ze nie - jako osoba nie skazana? 

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Briannn said:

Witajcie. W przyszłym roku mam zamiar ubiegać się o wizę do USA. Już kiedyś za dzieciaka byłem w Ameryce. Kilka lat temu zostałem zatrzymany i miałem w sądzie rozprawę, ale nie byłem skazany poniewaz nie dokonałem żadnego przestępstwa (zjawiłem się w nieodpowiednim momencie w nieodpowiednim miejscu). 

 

I tu moje pytanie, czy we wniosku ds160 zaznaczyć w pytaniu o aresztowaniu/skazaniu tak i wyjaśnić, czy zaznaczyć, ze nie - jako osoba nie skazana? 

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi 

Pytanie jest wyraznie o to czy byles "aresztowany albo skazany za...". Jezeli byles aresztowany to bez wzgledu na to czy byles skazany, czy nie, odpowiadasz zgodnie z prawda "tak".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z taką opnią. Takie kłamstwo może łatwo wyjść jak nie teraz to może w przyszłości -  a kłamstwo jest poważnym przewinieniem - dużo poważniejszym niż w Polsce się to wydaje. Za takie kłamstwo łatwo zarobić "misrepresentation" i dożywotni zakaz wjazdu do USA. Jeżeli OP nic nie zrobił i został uniewinniony to dlaczego ma się obawiać do tego przyznać? Kłamaniem tylko sobie może zaszkodzić i to bardzo poważnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2018 o 14:15, andyopole napisał:

Oni tutaj aresztowaniem nazywaja nawet wsadzenie do radiowozu, bez wzgledu na to czy ktos byl winien czy nie jakiemukolwiek czynowi...:D

Kurcze, to jak datowalam z policjantem i dostalam podwozke w radiowozie to tez bylam aresztowana? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
Dnia 16.10.2018 o 19:15, andyopole napisał:

Oni tutaj aresztowaniem nazywaja nawet wsadzenie do radiowozu, bez wzgledu na to czy ktos byl winien czy nie jakiemukolwiek czynowi...:D

 

To zastanawiające. Znam dwie osoby, które dostały mandat za wykroczenie, ale mandaty były wypisane w radiowozie, a nawet po doprowadzeniu na komisariat. Oficjalnie zatrzymani nie byli, protokołu spisanego nie było, a doprowadzenie było tylko na czas legitymowania, potwierdzenia tożsamości, wypisania mandatu itd.

Coś takiego też musieliby uznać za aresztowanie we wniosku wizowym? I jakie dokumenty miałyby to potwierdzić jak tylko mandat mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...