Skocz do zawartości

Powrot do usa po krotkim pobycie w Polsce


shiver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zalozylem nowy temat, gdyz nie znalazlem konrketnej odpowiedzi na moje pytanie.

Bylem w stanach 11 tygodni czerwiec-wrzesien 2018

Planuje wrocic do stanow w lutym 2019 na kilka miesiecy .Tu zaczyna sie moje pytanie. Czy limit pobytu 6 miesiecy w USA jest w ciagu roku kalendarzowego ( znalazlem taka informacje ale z 2003) czy RESET nastepuje dopiero po uplywie roku od czerwca 2018.

Dziekuje za odpowiedz

Milego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, shiver napisał:

Witam,

zalozylem nowy temat, gdyz nie znalazlem konrketnej odpowiedzi na moje pytanie.

Bylem w stanach 11 tygodni czerwiec-wrzesien 2018

Planuje wrocic do stanow w lutym 2019 na kilka miesiecy .Tu zaczyna sie moje pytanie. Czy limit pobytu 6 miesiecy w USA jest w ciagu roku kalendarzowego ( znalazlem taka informacje ale z 2003) czy RESET nastepuje dopiero po uplywie roku od czerwca 2018.

Dziekuje za odpowiedz

Milego wieczoru.

O jakim resecie mowa jest? Możesz latać do Stanów często i mieć pobyt wbity na pół roku a możesz za drugim razem mieć dużo pytań jak w Twoim przypadku np co będziesz robić te parę miesięcy w Stanach jako turysta i na tym się skup. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset tzn pobyt na wizie max 6 miesiecy w roku kalendarzowym ? czy ten rok liczy sie od momentu wylotu z usa po 6 miesiacach 

 

Poprosilbym o czytanie ze zrozumieniem. Chcialbym tylko uzyskac odpowiedz na moje pytanie.

Czy w danym roku kalendarzowym moge byc łącznie 6 miesiecy.

Co w przypadku jak np. lece w czerwcu 2018 wracam we wrzesniu 2018 - 3miesiace , to czy moge w 2019 byc tylko 3 miesiace czy 6? 

 

Prosze nie pisac mi nic o pytaniach na granicy ze moge zostac cofneity i innych mądrosci /  chodzi mi o czysta odpowiedz na moje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Promesa jest przeznaczona do wielokrotnego wjazdu do us. Nigdzie nie jest formalnie ujete po jakim czasie mozesz znow leciec do us. Moj znajomy przylecial do Miami po miesiecznym pobycie w pl. Wczesniej byl 6 miesiecy, teraz dostal znow 6 miesiecy. Nie bylo zadnej rozmowy z oficerem. Nawet nie spojrzal na niego. Zdjecie robisz juz w kolejce przy automacie. Wbil pieczatke jak na poczcie i tyle. No ale wiadomo, mozesz miec pecha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...