Skocz do zawartości

Zmiany w procesowaniu H1b


Rekomendowane odpowiedzi

Administracja DT kultywuje tradycję wypuszczania ważnych ogłoszeń w piatek wieczorem:

https://www.uscis.gov/news/news-releases/dhs-proposes-merit-based-rule-more-effective-and-efficient-h-1b-visa-program

Przyznaję się bez bicia, że nie przeczytałem 139 stronicowego dokumentu opisującego zmiany, ale wyglada na to, że szanse na otrzymanie wizy dla osób nie po amerykańskich uczelniach będą znacząco mniejsze. Będzie też elektroniczna rejestracja i dopiero osoby, które wybiora ze zgłoszeń elektronicznych, będą mogły wysyłać petycje. Podobna procedura jak przy DV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

On 11/30/2018 at 8:47 PM, Xarthisius said:

Administracja DT kultywuje tradycję wypuszczania ważnych ogłoszeń w piatek wieczorem:

https://www.uscis.gov/news/news-releases/dhs-proposes-merit-based-rule-more-effective-and-efficient-h-1b-visa-program

Przyznaję się bez bicia, że nie przeczytałem 139 stronicowego dokumentu opisującego zmiany, ale wyglada na to, że szanse na otrzymanie wizy dla osób nie po amerykańskich uczelniach będą znacząco mniejsze. Będzie też elektroniczna rejestracja i dopiero osoby, które wybiora ze zgłoszeń elektronicznych, będą mogły wysyłać petycje. Podobna procedura jak przy DV :)

Co to oznacza w praktyce dla pracodawcy chcącego kogoś spoza stanów bez wizy zatrudnić ? Pytam bo rekrutuje teraz managerów i mam tez aplikacje od ludzi bez żadnych wiz, którzy liczą na to że my wystąpimy o H1B ale kiedy poruszam temat z szefem to mówi że mam zapomnieć bo to teraz gra nie warta świeczki. I że nawet Ci którzy już są zatrudnieni na H1B tez wiszą na włosku bo nie będą mogli od tak przedłużyć tylko jak im się skonczy to musza od nowa aplikować i może ich wylosują a może nie :( .... okrutne mi się to wydaje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szef ma rację, zdobycie świeżej H1B wymaga wiele ... szczęścia, to na początek. Podziękujmy kolegom z Indii i ich szemranym firmom IT, za taki stan rzeczy. Ja 3 razy aplikowałem i nie miałem szczęścia w loterii.

Sent from my SM-A600A using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
33 minuty temu, Alex567 napisał:

W jakich miesiącach odbywa się losowanie wiz H1? I na ile wcześniej pracodawca musi rozpocząć całą procedurę wystąpienia o tę wizę?

1-ego kwietnia mozna skladac petycje i zwykle cap jest osiagany w kilka dni - losowanie jest pozniej. Generalnie jezeli w tym momencie pracodawca nie zaczal kompletowac dokumentow tak zeby byc gotowym na 1-ego kwietnia to juz po jablkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich miesiącach odbywa się losowanie wiz H1? I na ile wcześniej pracodawca musi rozpocząć całą procedurę wystąpienia o tę wizę?
Składanie wniosków od pierwszego kwietnia. Później na 99% loteria. Jeżeli pracodawca chce złożyć na ten rok to chyba ostatni dzwonek żeby zacząć proces. Musi postarać się o LCA a to trochę zajmuje czasu.


Sent from my SM-A600A using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/6/2019 at 5:38 AM, MikeB said:

Składanie wniosków od pierwszego kwietnia. Później na 99% loteria. Jeżeli pracodawca chce złożyć na ten rok to chyba ostatni dzwonek żeby zacząć proces. Musi postarać się o LCA a to trochę zajmuje czasu.


Sent from my SM-A600A using Tapatalk
 

A co to jest ten LCA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, MeganMarkle said:

A co to jest ten LCA?

Labor Condition Application. Pracodawca zobowiazuje sie tym, ze bedzie Ci placil conajmniej tyle co Obywatelom, ze zaden Obywatel nie ucierpial i nie ucierpi z powodu zatrudnienia brudnego imigranta itp. Wysyla sie to do Department of Labor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...
  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...