Skocz do zawartości

Paszport francuski


CASPI_96

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

wkrótce zamierzam wyjechać do Stanów Zjednoczonych, aczkolwiek mam do Was pytanie, bo nie mogę nigdzie uzyskać odpowiedniej odpowiedzi. Posiadam oprócz paszportu polskiego, paszport francuski na którym chciałbym wjechać do USA. Czy muszę się szykować na jakieś dodatkowe koszta z tym związane? Oprócz tego, chciałbym również pracować w USA, co muszę zrobić aby dostać wizę pracowniczą?

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadanie dwóch paszportów nie generuje dodatkowych kosztów.

Zależy jaki jest cel Twojego wyjazdu. W przypadku wyjazdu turystycznego i biznesowego nie musisz starać się o wizę a jedynie o dokument ESTA (jako obywatel Francji). W przypadku innych wiz nie ma różnicy - musisz przejść postępowanie wizowe, które jest identyczne dla obywateli Polski i Francji.

W przypadku wizy pracowniczej wystarczy jedynie znaleźć pracodawcę, który zechce zasponsorować Tobię tę wizę i sfinansuje cały proces (nie można tego samemu sobie finansować). W przypadku niektórych wiz jest roczny limit i gdyby się okazało, że  na tę wizę jest więcej chętnych sponsorów niż miejsc musisz mieć jeszcze trochę szczęścia w dorocznej loterii. Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, CASPI_96 napisał:

Cześć,

wkrótce zamierzam wyjechać do Stanów Zjednoczonych, aczkolwiek mam do Was pytanie, bo nie mogę nigdzie uzyskać odpowiedniej odpowiedzi. Posiadam oprócz paszportu polskiego, paszport francuski na którym chciałbym wjechać do USA. Czy muszę się szykować na jakieś dodatkowe koszta z tym związane? Oprócz tego, chciałbym również pracować w USA, co muszę zrobić aby dostać wizę pracowniczą?

 

Pozdrawiam serdecznie.

Koszt ESTA to 14 dol USA

https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/1194/~/esta-fee---how-to-pay

Teraz są zmiany przy wizach pracowniczych i nie będzie łatwo ją dostać. 

A będąc na pobycie turystycznym w ramach ESTA nie zmienisz na terenie USA statusu i nie przedluzysz legalnie pobytu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sly6 napisał:

Koszt ESTA to 14 dol USA

https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/1194/~/esta-fee---how-to-pay

Teraz są zmiany przy wizach pracowniczych i nie będzie łatwo ją dostać. 

A będąc na pobycie turystycznym w ramach ESTA nie zmienisz na terenie USA statusu i nie przedluzysz legalnie pobytu. 

Dziękuje za informację. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...