Skocz do zawartości

Wiza K1 po J-1 i two-year residence rule


Martacz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam, 

Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi odpowiedzieć na to pytanie. Ciśnienie mi skoczyło maksymalnie, bo za około miesiąc mam mieć interview o K1 w ambasadzie.

W 2017 roku wzięłam udział w programie Camp America i moja wiza J-1 straciła ważność 14ego września 2017 roku. Obecnie jestem w trakcie ubiegania się o wizę narzeczeńską K1, gdzie jednym z pytań jest: 

"Are you a former exchange visitor (J) who has not yet fulfilled the two-year foreign residence requirement?"

Na stronie travel.state.gov znalazłam poniższą informację:

"Some exchange visitors (with J-1 visas) are subject to the two-year home-country physical presence requirement. This includes current and former exchange visitors. You are subject if one or more of the following applies to you:

  • Government funded Exchange Program - You participated in a program funded in whole or in part by a U.S. government agency, your home country’s government, or an international organization that received funding from the U.S. government or your home country’s government.
  • Specialized Knowledge or Skill – You participated in a program involving an area of study or field of specialized knowledge designated as necessary for further development of your home country and appears on the Exchange Visitor Skills List for your home country.
  • Graduate Medical Education/Training - You participated in a program to receive graduate medical education or training."

Czy ktokolwiek z Was brał udział w programie Camp America i wie, czy ta zasada obowiązuje? Będę mega wdzięczna za każdą informację.

Pozdrawiam,

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Xarthisius said:

To dla obnizenia cisnienia, wez swoj paszport, otworz na stronie z wiza J1 i przeczytaj to co jest napisane na dole wlepki (annotation) ;)

!!! Dziękuję!!!! :) O rany, jaka ulga...!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2018 o 08:25, Martacz napisał:

Czy ktokolwiek z Was brał udział w programie Camp America i wie, czy ta zasada obowiązuje? Będę mega wdzięczna za każdą informację.

Pozdrawiam,

Marta

Widze, ze juz sprawdzilas, ale mi o to tez cisnienie kiedys skoczylo. Mialam dwa razy wydana J1 na CA i dostalam K1 bez problemu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...