Skocz do zawartości

PERM (EB2) - Work & Travel Preminssion


Stefano8

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisalem wczesniej, od prawie dwoch lat ciagnie sie moj case o zielona karte sponsorowana przez pracodawce. Jestesmy na etapie wysylania Form ETA-9089 do Department of Labor czyli udokumentowanego procesu "rekrutacji" w ktorej pracodawca udowadnia ze nie znalazl na miejscu nikogo o moich kwalifikacjach. DoL na rozpatrzenie tego wniosku ma ok 5 miesiecy a w przypadku akceptacji nastepuje Adjustment of Status oraz "Work Permission and "travel Permission Granted"

Mam pytanie odnosnie Work and Travel permission,  tj na jaki okres jest wydane i czy to pozwolenie jest wazne tylko u pracodawcy ktory mnie sponsoruje? Po akceptcji, czas oczekiwania na I-485  to kolejne 2 lata.

Moze ktos z forum przechodzil podoby proces, ciekawy jestem jak to wygladalo czasowo bo mam wrazenie ze moj case strasznie sie wlecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Stefano8 said:

Jak pisalem wczesniej, od prawie dwoch lat ciagnie sie moj case o zielona karte sponsorowana przez pracodawce. Jestesmy na etapie wysylania Form ETA-9089 do Department of Labor czyli udokumentowanego procesu "rekrutacji" w ktorej pracodawca udowadnia ze nie znalazl na miejscu nikogo o moich kwalifikacjach. DoL na rozpatrzenie tego wniosku ma ok 5 miesiecy a w przypadku akceptacji nastepuje Adjustment of Status oraz "Work Permission and "travel Permission Granted"

Nie do konca. Po akceptacji ETA-9089, pracodawca moze wystapic o wize dla Ciebie wysylajac petycje i-140. Tak sie milo sklada, ze pochodzisz z kraju ktory umozliwia Ci rownoczesne wyslanie wniosku o AOS (i-485), ale i-485 nie moze byc zatwierdzony przed i-140. Zlozenie i-485 upowaznia Cie o ubieganie sie o EAD (i-765) czyli pozwolenie o prace, i Advanced Parole (i-131), ktory umozliwi Ci powrot po krotkiej podrozy poza USA.

12 minutes ago, Stefano8 said:

Mam pytanie odnosnie Work and Travel permission,  tj na jaki okres jest wydane i czy to pozwolenie jest wazne tylko u pracodawcy ktory mnie sponsoruje?

Poniewaz kategoria EB2 dla Polakow jest current, EAD/AP jest wydawane na rok. O ile EAD upowaznia Cie do pracy gdziekolwiek, ciezko jest mi wyobrazic sobie sytuacje, kiedy bedziesz pracowal dla kogos innego i Twoja sprawa zakonczy sie sukcesem...

12 minutes ago, Stefano8 said:

Po akceptcji, czas oczekiwania na I-485  to kolejne 2 lata.

Akceptacja wnioskow o EAD/AP nie ma wplywu na czas procesowania AOS. To zalezy, od wielu czynnikow: szczescia, lokalizacji i tego ze wiz nie braknie i nie ma retrogresji...

12 minutes ago, Stefano8 said:

Moze ktos z forum przechodzil podoby proces, ciekawy jestem jak to wygladalo czasowo bo mam wrazenie ze moj case strasznie sie wlecze.

Szczerze mowiac Twoj case sie nawet jeszcze nie zaczal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czasow, jest pare stron, na ktorych ludzie zbieraja swoje timelines. Najfajniejsza IMHO jest https://www.trackitt.com/usa-immigration-trackers/ , ale tak z doswiadczenia odradzalbym sleczenie nad nimi...Twoj timeline, to Twoj timeline. Sredni (albo szczegolny) czas innych ludzi moze sie nijak miec do niego. Czlowiek sie tylko niepotrzebnie denerwuje, ze Iksinski wyslal petycje tego samego dnia i dostal GC, a ja jeszcze nie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...