Skocz do zawartości

Zakaz wjazdu do USA - sprawy dot. Waiver


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

14 lat temu mając wizę turystyczną amerykańską i starając się o wizę kanadyjską, miałem fałszywe zaświadczenie o zarobkach. A Ambasada Kanadyjska anulowała mi wizę turystyczną amerykańską. Czyli poświadczyłem nieprawdę podczas rozmowy z nim.

Teraz chciałbym pójść po wizę turystycznie i jechać na kilka tygodni na wakacje. W Polsce mam dobrze działającą firmę, więc USA chciałbym odwiedzić tylko turystycznie. Mam pytanie czy aby pójść teraz po wizę amerykańską turystyczną muszę najpierw uchylić zakaz wjazdu do USA, czytałem że jest to tzw. Waiver i jakie to są formalności? Czy mogę pójść po wizę turystyczną bez składania dokumentów dotyczących uchylenia wjazdu? Czy formalności związane z uchyleniem można załatwić samemu, czy lepiej byłoby to zlecić prawnikowi? Może ktoś obecny na forum miał podobny problem, będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MarianCz123! napisał:

Witam,

14 lat temu mając wizę turystyczną amerykańską i starając się o wizę kanadyjską, miałem fałszywe zaświadczenie o zarobkach. A Ambasada Kanadyjska anulowała mi wizę turystyczną amerykańską. Czyli poświadczyłem nieprawdę podczas rozmowy z nim.

Teraz chciałbym pójść po wizę turystycznie i jechać na kilka tygodni na wakacje. W Polsce mam dobrze działającą firmę, więc USA chciałbym odwiedzić tylko turystycznie. Mam pytanie czy aby pójść teraz po wizę amerykańską turystyczną muszę najpierw uchylić zakaz wjazdu do USA, czytałem że jest to tzw. Waiver i jakie to są formalności? Czy mogę pójść po wizę turystyczną bez składania dokumentów dotyczących uchylenia wjazdu? Czy formalności związane z uchyleniem można załatwić samemu, czy lepiej byłoby to zlecić prawnikowi? Może ktoś obecny na forum miał podobny problem, będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

Pozdrawiam

Idź po wizę i się dowiesz czy masz zakaz wjazdu czy też nie. 

Jeśli będziesz mieć to przy wizach turystycznych trudno jest znieść zakaz wjazdu mając adwokata.  Co innego wizy na pobyt stały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pisząc o prawniku miałem na myśli, czy to skomplikowane formalności są czy można samemu to ogarnąć czy konieczna jest pomoc prawnika. Konsultowałem to z jednym prawnikiem, ale powiedział żeby nie iść po wizę turystyczną bo i tak nie dostanę tylko, że trzeba złożyć wniosek chyba I-601 o wiver czyli uchylenie wjazdu. A mnie nie chodzi o wizę imigracyjną tylko zwykłą turystyczną. Chciałem się coś tutaj dowiedzieć od kogoś kto może był w takiej sytuacji, bo mam wrażenie, że ten prawnik nie do końca się orientuje, a cena za tą usługę nie jest też mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MarianCz123! napisał:

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pisząc o prawniku miałem na myśli, czy to skomplikowane formalności są czy można samemu to ogarnąć czy konieczna jest pomoc prawnika. Konsultowałem to z jednym prawnikiem, ale powiedział żeby nie iść po wizę turystyczną bo i tak nie dostanę tylko, że trzeba złożyć wniosek chyba I-601 o wiver czyli uchylenie wjazdu. A mnie nie chodzi o wizę imigracyjną tylko zwykłą turystyczną. Chciałem się coś tutaj dowiedzieć od kogoś kto może był w takiej sytuacji, bo mam wrażenie, że ten prawnik nie do końca się orientuje, a cena za tą usługę nie jest też mała.

Dlatego Ci napisałem idź po wizę, wtedy się okaże czy masz zakaz. Jak masz wtedy szukasz prawnika w Stanach który zajmuje się tylko takim prawem wizowym. 

Mając mała wiedzę nie poradzisz sobie z tym. Samo wypełnienie formularza to za mało trzeba to dobrze uzasadnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to, że mam w paszporcie anulowaną wizę amerykańską, nie oznacza, że mam zakaz wjazdu? Czy dobrze rozumiem? Czy może być tak, że jak pójdę po turystyczną i dostanę, to później np. cofną mnie na lotnisku? Czy podczas aplikowania o wizę turystyczną dowiem się, że powinien najpierw złożyć wiver czy może sobie zaszkodzę jeszcze bardziej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MarianCz123! napisał:

 Czy może być tak, że jak pójdę po turystyczną i dostanę, to później np. cofną mnie na lotnisku?

 

Moze byc. Bo idac po wize dostajesz tylko promese i to na granicy decyduja ostatecznie czy wjezdzasz czy nie. (Ale w 99% wypadkach wjedziesz.) 

 

10 minut temu, MarianCz123! napisał:

 Czy podczas aplikowania o wizę turystyczną dowiem się, że powinien najpierw złożyć wiver czy może sobie zaszkodzę jeszcze bardziej?

 

Dowiesz sie czy masz jakikolwiek ban na wjazd do USA. A to jest stosunkowo kluczowey fakt jezeli chcesz wleciec do USA ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, katlia napisał:

Moze byc. Bo idac po wize dostajesz tylko promese i to na granicy decyduja ostatecznie czy wjezdzasz czy nie. (Ale w 99% wypadkach wjedziesz.) 

 

Dowiesz sie czy masz jakikolwiek ban na wjazd do USA. A to jest stosunkowo kluczowey fakt jezeli chcesz wleciec do USA ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarianCz123! napisał:

Dziękuję za informację. Czyli aplikowanie przeze mnie teraz o wizę turystyczną bez wcześniejszego znoszenia zakazu jest bezpieczne? I w razie czego dowiem się podczas rozmowy, że nie dostaję wizy bo muszę znieść zakaz? Tak dopytuje, ponieważ prawnik z którym o tym rozmawiałem powiedział mi, że nie dostanę żadnej wizy bez wcześniejszego zniesienia tego zakazu, czyli bez złożenia jakiegoś wniosku. I że lepiej żebym po turystyczną nie szedł bo jej nie dostanę, najpierw trzeba wnioskować o zniesienie zakazu. I teraz już nic nie rozumiem:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...