Skocz do zawartości

Wiza narzeczeńska a pobyt w USA


Bawarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mieszkam w Londynie od kilku lat i tu tez otrzymałam moja wizę turystyczną. Ponad rok temu poznałam mojego partnera. Kiedy się poznaliśmy nawet nie myślałam o wyjeździe do USA. Po ok 3 miesiącach spotykania się (on ciagle przyjeżdżał do Europy i razem podróżowaliśmy) doszliśmy do wniosku ze dobrze nam razem i ja złożyłam papiery o wize turystyczna. Od tamtej pory regularnie co miesiąc widujemy się ja jeżdżę tam później on przyjeżdża do mnie byłam już ok 4 razy w USA na mojej wizie turystycznej. Takie podróże są bardzo kosztowne i zdecydowaliśmy się ze ja przeprowadzę się do USA w kwietniu 2019. Spróbujemy pomieszkać razem i zdecydować co będzie z nami dalej. Jak wiecie na mojej wizie mogę przebywać 6 miesięcy po czym muszę wrócić do Europy. Aplikowałem o Green card ale jak każdy wie loteria jest mało prawdopodobna. Dlatego tez rozważamy opcja ślubu w przyszłości. Jako ze nie mam kompletnie doświadczeni a ja  nigdy nie interesowałam się tematem do tej pory, jestem trochę zagubiona czy postępujemy słusznie. Wyczytałam ze na wizie turystycznej nie powinnismy decydować się na małżeństwo a aplikacja o wize narzeczeńska może zająć 6 miesięcy. Moje pytanie jest czy mogę przebywać na terenie USA w czasie czekania na wize narzeczeńska oczywiście szanując zasadę pobytu 6 miesięcy i wracania do USA po wizycie w Europie. Sorry za dlugi wstęp ale chciałam wytłumaczyć nasza sytuacje.

Z góry dziękuje za pomoc.

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...