Skocz do zawartości

Wiza turystyczna a zamieszkanie w innym kraju


Rekomendowane odpowiedzi

Wypełniam właśnie wniosek wizowy i utknęłam na tym pytaniu:

Are you a permanent resident of a country/region other than your country/region of origin (nationality) indicated above?  Podpowiedz z boku pytania: Permanent resident means any individual who has been legally granted by a country/region permission to live and work without time limitation in that country/region.

Jestem zameldowana w Polsce jak i w Danii ,ale na ta chwile mieszkam za granica.Posiadam żółtą karte która poświadcza że mój pobyt w Danii jest legalny oraz że mieszkam na jej terytorium.

W tym przypadku normalnie zaznaczam ,,yes’’ i wybieram kraj w którym się znajduje czy pomijam to pytanie ? Jeżeli oznaczam ta opcje i będę mieć rozmowę w konsulacie to powinnam poruszyć jakoś bardziej temat zamieszkania w Danii i udowodnić to ze właśnie tam chce dalej mieszkać i nie ciągnie mnie do dłuższego pobytu w stanach ? Z góry dziękuje za odpowiedz 

widze ze dalej trzeba wpisać swój adres ,kraj zamieszkania itp i teraz znowu nir wiem czy wpisać dane na duńskie mieszkanie czy polskie .Czy wgl ma to jakieś znaczenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś rezydentem Danii i powinnaś to wpisać. Pytają Ciebie również o kraj ZAMIESZKANIA a nie kraj ZAMELDOWANIA. Napisałaś "na tę chwilę mieszkam za granicą". Wpisz więc w rubryce Kraj Zaieszkania tam gdzie mieszkasz (Dania). Wstydzisz się tej Danii? Z pytań wnioskuję, że chciałabyś to ukryć. Nie do końca rozumiem intencje dlaczego. Nic złego nie ma w tym, że się mieszka w innym kraju niż się urodziło. Mieszkasz tam legalnie przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...