Skocz do zawartości

Adjustment of status vs consular processing


Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,

Jestem zareczona, moj narzeczony jest obywatelem USA, a ja jestem tu aktualnie na wizie turystycznej. Po slubie zamierzamy wystapic o zielona karte dla mnie i tu nasuwa sie pytanie, ktora mozliwosc wybrac; adjustment of statut czy consular processing?

Dodam, ze jestem w trakcie zamykania przewodu doktorskiego i bede musiala leciec do Europy za kilka miesiecy, zeby zlozyc prace i na obrone. Wiem, ze decydujac sie na adjustment of status jest mozliwosc ubiegania sie o pozwolenie na wyjazd i wjazd. Czy ktos ma jakies doswiadczenia w tym temacie? Ktory proces trwa krocej? Moze ma ktos namiary na godnego polecenia prawnika imigracyjnego w Los Angeles?

 

Z gory dziekuje za wszelkie uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybierzesz legalizacje w Stanach to będziesz musiała pokazać plus Twój mąż podczas rozmowy ze ślub był spontaniczny oraz że wjazd nie był z tym zamiarem. Weź to pod uwagę. 

Możesz to zrobić sama bez pomocy prawnika jeśli potrafisz szukać informacji np na tym forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, malg.o napisał:

Dzien dobry,

Jestem zareczona, moj narzeczony jest obywatelem USA, a ja jestem tu aktualnie na wizie turystycznej. Po slubie zamierzamy wystapic o zielona karte dla mnie i tu nasuwa sie pytanie, ktora mozliwosc wybrac; adjustment of statut czy consular processing?

Dodam, ze jestem w trakcie zamykania przewodu doktorskiego i bede musiala leciec do Europy za kilka miesiecy, zeby zlozyc prace i na obrone. Wiem, ze decydujac sie na adjustment of status jest mozliwosc ubiegania sie o pozwolenie na wyjazd i wjazd. Czy ktos ma jakies doswiadczenia w tym temacie? Ktory proces trwa krocej? Moze ma ktos namiary na godnego polecenia prawnika imigracyjnego w Los Angeles?

 

Z gory dziekuje za wszelkie uwagi

AOS zwykle trwa krócej ale nie znaczy że krótko. Na EAD/AP czeka się teraz do 5-6 miesięcy...

Prawnik jest niepotrzebny chyba że Twoja sytuacja z jakiegoś powodu jest niestandardowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...