Skocz do zawartości

Zielona karta-powrot do polski- powrot do usa Po 2 latach


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Bylam w usa od 2016 roku na wymianie studenckiej, w czerwcu 2018 wyszlam w usa za maz za amerykanina. Posiadam juz zielona karte na okres dwoch lat. Chce jednak wyprowadzic sie z mezem do polski i sprobowac zycia tam. Teraz moje pytanie: co Jesli Po np dwoch latach uznamy, ze chcemy wrocic do usa? Moja zielona karta oczywiscie bedzie nie wazna, 10 letniej tez nie bede miala. Jakie bede miala opcje zeby wrocic do usa ?. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, andyopole napisał:

Cierpliwości. Zrób obywatelstwo i wtedy będziesz mogła mieszkać tam gdzie chcesz i tyle ile chcesz.

Niestety nie takie bylo pytanie, nie chce siedziec tu kolejnych 3 lat I czekac do obywatelstwa:) stad szukam innych rozwiazan 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ona ma warunkową zieloną kartę. W instrukcji o re-entry permit nie ma mowy o warunkowych rezydentach, więc nie wiem czy w tym przypadku da się o re-entry permit wystąpić - niech się wypowiedzą lepsi znawcy tematu.

OP - Jeśli jednak po prostu wyjedziecie, a zielona karta OP wygaśnie, to Twój legalny powrót do USA będzie możliwy po sponsorowaniu przez męża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem jaka instrukcje czytalas, ale w i-131 prawie wszedzie gdzie pada LPR jest tez dopisek "or conditional permanent resident".

Trick polega na tym ze nie daja re-entry permit na 2 lata w tym wypadku, tylko do konca waznosci GC:

(2) A Reentry Permit issued to a conditional permanent resident is valid for 2 years from the date of issuance, or to the date the conditional permanent resident must apply for removal of the conditions on his or her status,
whichever date comes first.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...