Skocz do zawartości

Kilka pytań o lot do USA spoza Polski.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
obecnie przebywam na stałe w Japonii i w czerwcu wybieram się do USA na konferencję. W związku z tym, że jest to mój pierwszy lot do USA mam kilka pytań:
1. Zważywszy na to, że Japonia jest krajem objętym programem visa waiver to czy odprawa na lotnisku będzie wyglądać inaczej niż ta którą miałbym w Polsce?
2. Czy potrzebuje uzupełniać jakieś dodatkowe dokumenty (np. ESTA)?
3. Czy są jakieś inne rzeczy o których powinienem wiedzieć i być na nie przygotowany?
4. Organizator konferencji oferuję możliwość wysłania "visa letter", czy jest to coś co może mi się przydać jeśli już posiadam wizę B1/B2?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czater napisał:

Witam,
obecnie przebywam na stałe w Japonii i w czerwcu wybieram się do USA na konferencję. W związku z tym, że jest to mój pierwszy lot do USA mam kilka pytań:
1. Zważywszy na to, że Japonia jest krajem objętym programem visa waiver to czy odprawa na lotnisku będzie wyglądać inaczej niż ta którą miałbym w Polsce?
2. Czy potrzebuje uzupełniać jakieś dodatkowe dokumenty (np. ESTA)?
3. Czy są jakieś inne rzeczy o których powinienem wiedzieć i być na nie przygotowany?
4. Organizator konferencji oferuję możliwość wysłania "visa letter", czy jest to coś co może mi się przydać jeśli już posiadam wizę B1/B2?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Masz obywatelstwo japońskie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier mieć nie zaszkodzi ale się z nim nie wyrywają. Dopiero gdyby zaczął imigracyjna marudzić to wtedy mu pokaż. 

Jeśli nie masz obywatelstwa japońskiego to żadna Esta Cię nie dotyczy. Masz B1/2 i wystarczy. Nie będziesz specjalnie traktowany z tego względu że przyleciales z Japonii. W kolejce do okienka wymieszasz się z ludźmi z całego świata, nikogo nie interesuje skąd kto przylata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, czater napisał:

Nawet jeśli mam już wizę?
 

Nie, mam status stałego rezydenta.

Tak nawet jak masz wizę bo lecisz na konferencję i nie zaszkodzi to mieć 

Kiedyś leciał pewien chłopak na targi i mimo wizy zadali mu takie pytanie na granicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, sly6 said:

Tak nawet jak masz wizę bo lecisz na konferencję i nie zaszkodzi to mieć 

Kiedyś leciał pewien chłopak na targi i mimo wizy zadali mu takie pytanie na granicy. 

oo to bardzo ciekawe, czy jego historia jest może opisana na forum?

Jeszcze jedno pytanie, podczas rozmowy o wizę przy okienku jako cel wizyty podałem "odwiedziny krewnych w stanach i zwiedzanie". WIzyta planowana jest na wrzesień a konferenja jest w czerwcu, czy taka sytuacja nie będzie kłopotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czater napisał:

oo to bardzo ciekawe, czy jego historia jest może opisana na forum?

Jeszcze jedno pytanie, podczas rozmowy o wizę przy okienku jako cel wizyty podałem "odwiedziny krewnych w stanach i zwiedzanie". WIzyta planowana jest na wrzesień a konferenja jest w czerwcu, czy taka sytuacja nie będzie kłopotem?

Lecisz na konferencję i dadzą Ci wizę pobyt b1 a na jak długo będzie wystawione to zależy od urzędnika.

Ta historia nie jest opisana na forum. 

Jeśli masz w planie pobyt turystyczny to musisz wyjechać po za USA i wrócić jako turysta na b2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, sly6 said:

Lecisz na konferencję i dadzą Ci wizę pobyt b1 a na jak długo będzie wystawione to zależy od urzędnika.

Ta historia nie jest opisana na forum. 

Jeśli masz w planie pobyt turystyczny to musisz wyjechać po za USA i wrócić jako turysta na b2.

W tym momencie mam wizę B1 i B2. W stanach zamierzam być 2-3 dni przed konferencją aby trochę pozwiedzać miasto. Czy w takim razie mam najpierw wjechać na B2, a następnie wyjechać i wjechać na B1? Da się tak w ogóle? :mellow: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...