Skocz do zawartości

Odnowienie wizy turystycznej


kopan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Czy moglby mi ktos udzielic informacji, a wlasciwie rozjasnic mi pewna rzezc. Moi rodzice maja wizy 10 letnie ktore wygasaja w tym roku w sierpniu. Byli u mnie kolejno; mama 3 razy a tata 4 razy. Przewaznie po okolo 4 tygodnie jedynie tata ostatnio byl 4 miesiace w 2017. Nigdy nie przedluzali pobytu,  takze wszystko ok w tym temacie. Teraz pytanie, tata chce przyleciec w tym roku na poczatku wrzeznia znowu na okolo 2 mieisiace wiec musimy przedluzyc jego wize. Wiem ze mozna to zrobic elektronicznie i ze mozna to zrobic nie udajac sie do konsulatu/ambasady. Nie jest to wielki problem bo mieszkaja pod warszawa wiec spoko ale teraz nie bardzo wiem jak to zrobic. Czy mam czekac do wygasniecia wizy i dopiero starac sie o nowa. Teoretycznie wg tego co oni pisza na stronie to zeby starac sie o wize bez potrzeby stawiania sie w ambasadzie trzeba spelni wszystkie warunki:

  • Uzyskały wizę po 10 grudnia 2007 r. i przeszli procedurę skanowania 10 odcisków palców w Ambasadzie lub Konsulacie USA.
  • Ubiegają się o wizę w tej samej kategorii jak poprzednia wiza.
  • Poprzednia wiza była wydana na pełny okres ważności.
  • Od wydania ostatniej wizy nie otrzymali odmowy wydania wizy.
  • Są polskimi obywatelami mieszkającymi w Polsce.
  • Ubiegają się o nową wizę w ciągu 12 miesięcy od czasu wygaśnięcia poprzedniej wizy.

no i w ostatnim punkcie pojawia sie watpliwosc. Czy musi czekac do wygasniecia wizy aby starac sie o nowa? Co jesli wygasa ona 28 sierpnia a chcilaby np przyleciec 29 sierpnia? Niewykonalne? Glupio tez bedzie kupic bilet z wyprzedzeniem np teraz w miare w dobrej cenie skoro wizy moze nue dostac bo teoretycznie trzeba to brac tez pod uwage. 

Czy moze po prostu aplikowac o wizy i bedzie musial sie stawic osobiscie w ambasadzie? Mial ktos podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 18.04.2019 o 02:02, Joanna30 napisał:

Ja się starałam w tym roku elektronicznie i starałam się po wygaśnięciu wizy - zgodnie ze wskazówkami na stronie ambasady. Nie zastanawiałam się, czy mogę się starać wcześniej, kiedy wiza była jeszcze ważna, bo nie było mi to wtedy potrzebne.

Ok a teraz jeszcze jak to wuglada od strony technicznej? Oni od razu wiedza ze sie kwalifikujesz na “nie pojscie” do ambasady? Ok, wypelniam druk elektronicznie, drukuje go(?) wysylam paszport (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice w ten sposob przedluzali swoje wizy w tym roku. Wizy mieli jeszcze wazne przez 4 miesiace ale potrzebowali przyjechac do stanow pozniej wiec zlozyli o nowe 4 miesiace przed wygasnieciem starych.

Musisz zalozyc konto na stronie, tata musi odpowiedziec na kilka pytan, i na podstawie tych odpowiedzi bedzie automnatycznie wiedzial czy moze zlozyc wniosek bez stawiania sie w Ambasadzie czy nie.

Jak automat powie ze moze poprostu odnowic, to poprostu musi zrobi reszte rzeczy ktore sa doklanie wypisane na koncu i tyle. 

Jak masz jakies pytania jeszcze to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 4.06.2019 o 16:12, kopan napisał:

Ok a teraz jeszcze jak to wuglada od strony technicznej? Oni od razu wiedza ze sie kwalifikujesz na “nie pojscie” do ambasady? Ok, wypelniam druk elektronicznie, drukuje go(?) wysylam paszport (?)

Tak. Ja wypełniłam wniosek, potem szłam w kierunku umówienia się na rozmowę (też przez internet), a tam mi wyszło z systemu, że nie muszę mieć rozmowy, bo kwalifikuję się na wizę bez rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...