Skocz do zawartości

Rozwód a procdura GC


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

szukałam odpowiedzi w poprzednich wątkach. Mąż został wylosowany w DV 2020. Już po zgłoszeniu się do programu złożyłam pozew o rozwód. Pierwsza rozprawa będzie ok. września 2019. Nie chcę dalej brac udziału w programie i starac się o wizę. Nie chce też utrudniać mu starania się o GC.

Moje pytania:

1. Czy w tej sytuacji mąż może sam wystąpić o zieloną kartę (to znaczy beze mnie i małoleniej córki)?

2. Czy fakt, że ja i córka nie weźmiemy w dalszej procedurze udziału zmniejsza jego szanse?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak. W zgłoszeniu do loterii musiał podać Was dwie (bez względu na to, czy byłyście skłonne do emigracji - takie są przepisy), natomiast teraz do dalszego procedowania może zgłosić tylko siebie.

2. Nie. Szanse ma takie same z Wami, jak i bez Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, JOSN napisał:

Dzień dobry,

szukałam odpowiedzi w poprzednich wątkach. Mąż został wylosowany w DV 2020. Już po zgłoszeniu się do programu złożyłam pozew o rozwód. Pierwsza rozprawa będzie ok. września 2019. Nie chcę dalej brac udziału w programie i starac się o wizę. Nie chce też utrudniać mu starania się o GC.

Moje pytania:

1. Czy w tej sytuacji mąż może sam wystąpić o zieloną kartę (to znaczy beze mnie i małoleniej córki)?

2. Czy fakt, że ja i córka nie weźmiemy w dalszej procedurze udziału zmniejsza jego szanse?

Pozdrawiam.

Gratuluję mądrości i że nie chcesz przeszkadzać. Wypełniając ds 260 musi wpisać że nadal ma żonę, chyba że szybko dostaniecie rozwód i późnej wyśle ds.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda Pani takiej szansy? Ile córka ma lat, że nie chce wziąć udziału? Bez Pani udziału córka nie otrzyma zielonej karty i będzie skazana na trwałą rozłąkę z ojcem, jezeli procedura zakończy się przyznaniem statusu emigranta Pani obecnemu mężowi. Czy nie warto poczekać z rozwodem do czasu otrrzymania zielonej karty? Co takiego mąż zrobił, że rozwód nie może poczekać rok lub dwa lata. Jeżeli opóźni Pani rozwod to zielone karty możecie otrzymac wszyscy nie tylko mąż. To jest lepsze rozwiązanie chyba, że jest Pani z domu Kulczyk i wszystko Pani już posiada. W takim razie zazdroszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Anna34 napisał:

Nie szkoda Pani takiej szansy? Ile córka ma lat, że nie chce wziąć udziału? Bez Pani udziału córka nie otrzyma zielonej karty i będzie skazana na trwałą rozłąkę z ojcem, jezeli procedura zakończy się przyznaniem statusu emigranta Pani obecnemu mężowi. Czy nie warto poczekać z rozwodem do czasu otrrzymania zielonej karty? Co takiego mąż zrobił, że rozwód nie może poczekać rok lub dwa lata. Jeżeli opóźni Pani rozwod to zielone karty możecie otrzymac wszyscy nie tylko mąż. To jest lepsze rozwiązanie chyba, że jest Pani z domu Kulczyk i wszystko Pani już posiada. W takim razie zazdroszczę.

Czytając ten post mam wrażenie, że Ameryka to raj na ziemi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Anna34 napisał:

Nie szkoda Pani takiej szansy? Ile córka ma lat, że nie chce wziąć udziału? Bez Pani udziału córka nie otrzyma zielonej karty i będzie skazana na trwałą rozłąkę z ojcem, jezeli procedura zakończy się przyznaniem statusu emigranta Pani obecnemu mężowi. Czy nie warto poczekać z rozwodem do czasu otrrzymania zielonej karty? Co takiego mąż zrobił, że rozwód nie może poczekać rok lub dwa lata. Jeżeli opóźni Pani rozwod to zielone karty możecie otrzymac wszyscy nie tylko mąż. To jest lepsze rozwiązanie chyba, że jest Pani z domu Kulczyk i wszystko Pani już posiada. W takim razie zazdroszczę.

"Trwala rozlake z ojcem"? No bez przesady, facet wyjezdza a nie umiera, zawsze tez moze sponsorawac dziecko w przyszlosci. Poza tym GC jest do mieszkania a nie do posiadania na wszelki wypadek. Po co kase wydawac na 3 osoby skoro 2 sa pewne, ze nie chcą leciec. A co ma posiadanie wszystkiego do GC? To nie zlota kura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Anna34 napisał:

To jest lepsze rozwiązanie chyba, że jest Pani z domu Kulczyk i wszystko Pani już posiada. W takim razie zazdroszczę.

czesto jest tak, ze ludzie przyjezdaja z Polski do USA i koczuja z miesiaca na miesiac, od pensji do pensji. No, ale mozna powedziec: jestem w Ameryce przeciez.

Do znajomych i do rodziny w PL nie powiedza ze tu chu..owo jest i ze zarobki 15 usd na h pozwalaja na wynajecie pokoju 60 minut metrem od manhattanu. No, ale mozna powedziec: jestem w Ameryce przeciez.

Emigracja to powazna inwestycja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/14/2019 at 7:53 AM, Anna34 said:

Nie szkoda Pani takiej szansy? Ile córka ma lat, że nie chce wziąć udziału? Bez Pani udziału córka nie otrzyma zielonej karty i będzie skazana na trwałą rozłąkę z ojcem, jezeli procedura zakończy się przyznaniem statusu emigranta Pani obecnemu mężowi. Czy nie warto poczekać z rozwodem do czasu otrrzymania zielonej karty? Co takiego mąż zrobił, że rozwód nie może poczekać rok lub dwa lata. Jeżeli opóźni Pani rozwod to zielone karty możecie otrzymac wszyscy nie tylko mąż. To jest lepsze rozwiązanie chyba, że jest Pani z domu Kulczyk i wszystko Pani już posiada. W takim razie zazdroszczę.

Jaki jest sens starania się o GC dla matki i córki jeśli one nie zamierzają wyjeżdżać? I tak stracą status stałego rezydenta, GC to nie jest coś co ma się gwarantowane na stałe, jak nie mieszkasz na stałe w usa to zabierają... strata kasy tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...