Skocz do zawartości

Przeprowadzka do USA


m1ke

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciałbym w najbliższym czasie legalnie przeprowadzić się do Stanów. Dużo na ten temat czytałem i czy faktycznie to jest takie trudne?

Planuję przeprowadzkę na 10 lat albo więcej. Specjalistą w niczym raczej nie jestem (chodzi o zawód), mam 20 lat, posiadam 3 letnie doświadczenie jako programista / grafik komputerowy (nie chciałbym w USA tym się zajmować), z językiem nie jest wspaniale, ale to raczej kwestia taka, że po prostu na codzień z niego nie korzystam i wyrobiłby się.

Przerabiał może ktoś temat, mógłby pomóc? Od czego w ogóle zacząć? 

Wielu znajomych wyjeżdża na np. wakację na wizę turystyczną i tam pracują na czarno – czy to dobry pomysł, aby podłapać znajomości? Czy może lepszym wyjściem jest od początku tak jak chciałbym to robić starać się o legalny, dłuższy pobyt?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz zyc na nielegalu, to rob jak inni: przyjezdzaj na turystycznej, zalap sie na prace, zyj niespokojny i w ciaglej obawie ze cie zatrzymaja, wsadza do ciupy a potem bez ceregieli wysla do Polski...Serio, czy podoba ci sie takie zycie?

Jezeli chcesz to zrobic legalnie, to fakt, nie jest latwo: masz 3 sposoby: malzenstwo z obywatelka/obywatelem, wygranie zielonej karty w loterii albo sponsorowanie przez pracodawce (co tez jest zlaczona z pewna loteria.) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, katlia napisał:

Jezeli chcesz zyc na nielegalu, to rob jak inni: przyjezdzaj na turystycznej, zalap sie na prace, zyj niespokojny i w ciaglej obawie ze cie zatrzymaja, wsadza do ciupy a potem bez ceregieli wysla do Polski...Serio, czy podoba ci sie takie zycie?

 

w duzych miastach go zlapia ? za co ? 

to panstwo juz tak zeszlo na psy. Nielegale zyja lepiej niz uczciwi ludzie i jeszcze smieja sie w twarz bo jak to ? Przeciez nas nnie mozna deportowac, przeciez ja mam tu male dziecko, przeciez ja tu pracuje, przeciez to niehumanitarne. Nie placa podatku ani dolara.

W NYC rozwaza sie aby dawac prawo jazdy nielegalnym....sorry nieudokumentowanym.....uzywanie slowa " nielegalny" do kogos to troche rasistowskie....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moglbym sobie wyobrazic zycia w USA bez legalnego statusu. Praktycznie brak mozliwosci dobrej pracy, ryzyko naduzyc przez procodawce, wstrzymanie pensji itp itd. Brak mozliwosci wyrobienia prawo jazdy (przynajmniej w moim stanie), co znaczy brak mozliwosci zakupu samochodu, brak SSN, wiec brak mozliwosci wynajcia mieszkania, nawet nie mowiac o zakupie, brak ubezpieczenia medycznego, mocno ograniczone podrozowanie itp id. W ogole same problemy i ograniczenia.

Niby slyszalem, ze mnostwo tutaj nielegalnych emigrantow, ale jak oni to robia na dluzsza mete i jak sobia radza to nie mam pojecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, barnclose said:

Niby slyszalem, ze mnostwo tutaj nielegalnych emigrantow, ale jak oni to robia na dluzsza mete i jak sobia radza to nie mam pojecia.

Normalnie... Jezdzisz bez prawa jazdy, kupujesz samochod od "swoich", wynajmujesz mieszkanie od "swoich", prace na lewo daja Ci tez "swoi". Nawet sie z angielskim nie trzeba sie meczyc... Myslisz, ze w "lepszych dzielnicach" landlordzi robia credit score i FBI background check? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Xarthisius napisał:

Normalnie... Jezdzisz bez prawa jazdy, kupujesz samochod od "swoich", wynajmujesz mieszkanie od "swoich", prace na lewo daja Ci tez "swoi". Nawet sie z angielskim nie trzeba sie meczyc... Myslisz, ze w "lepszych dzielnicach" landlordzi robia credit score i FBI background check? :D

Jezeli dla ciebie to jest definicja "normalnego" zycia, to OK. Niech przyjezdza i zyje normalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, ilya_ napisał:

w duzych miastach go zlapia ? za co ? 

to panstwo juz tak zeszlo na psy. Nielegale zyja lepiej niz uczciwi ludzie i jeszcze smieja sie w twarz bo jak to ? Przeciez nas nnie mozna deportowac, przeciez ja mam tu male dziecko, przeciez ja tu pracuje, przeciez to niehumanitarne. Nie placa podatku ani dolara.

W NYC rozwaza sie aby dawac prawo jazdy nielegalnym....sorry nieudokumentowanym.....uzywanie slowa " nielegalny" do kogos to troche rasistowskie....

 

Na jakiej planecie mieszkasz? 
https://www.theguardian.com/us-news/2018/oct/18/immigration-ice-deportation-undocumented-trump
https://www.washingtonpost.com/nation/2018/12/14/deportations-under-trump-are-rise-still-lower-than-obamas-ice-report-shows/?utm_term=.fa59f05b200f
https://www.washingtonpost.com/immigration/trump-vows-mass-immigration-arrests-removals-of-millions-of-illegal-aliens-starting-next-week/2019/06/17/4e366f5e-916d-11e9-aadb-74e6b2b46f6a_story.html?utm_term=.e9d61ce23a9f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, katlia said:

Jezeli dla ciebie to jest definicja "normalnego" zycia, to OK. Niech przyjezdza i zyje normalnie. 

Alez ja nie zachecam do nielegalnego zycia, tylko bawia mnie dywagacje "jak oni to robia...?" To zupelnie jak pytanie w stylu "jak Ci biedni ludzie w tym USA rodza dzieci, skoro porod to $5k z ubezpieczeniem" itp. White privilege wychodzi uszami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Xarthisius said:

Alez ja nie zachecam do nielegalnego zycia, tylko bawia mnie dywagacje "jak oni to robia...?" To zupelnie jak pytanie w stylu "jak Ci biedni ludzie w tym USA rodza dzieci, skoro porod to $5k z ubezpieczeniem" itp. White privilege wychodzi uszami :)

Pytalem, bo ja bym nie wiedzial jak sie tutaj ogarnac bez legalnego statusu. Takie zycie troche poza prawem. No ale wyglada na to, ze to normalne dla "white privilige" :)

Wracajac do pytania m1ke - uwazam, ze to zly pomysl, zeby przyjechac na turystycznej i zostac i pracowac na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...