Skocz do zawartości

Praca w usa, podatki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pracuję obecnie w USA (Lake George, NY) na zielonej karcie (loteria wizowa). Planuje pracować w tym roku tylko 5 miesięcy (ponieważ dostałem gc dopiero w maju).

1) Jak mam się później rozliczyć z zapłaconych podatków w USA? Mogę przez internet? Znacie jakieś firmy które robią to za opłatom?

2) Czy będą na gc mogę odzyskać część podatku jeśli np mało zarobiłem?

3) Czy muszę coś zrobić aby uniknąć podwójnego opodatkowania (W USA i Polsce)? Np przebywać 6 miesięcy w USA?

Dziękuje i przepraszam za głupie pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, nikon napisał:

Witam,

Pracuję obecnie w USA (Lake George, NY) na zielonej karcie (loteria wizowa). Planuje pracować w tym roku tylko 5 miesięcy (ponieważ dostałem gc dopiero w maju).

1) Jak mam się później rozliczyć z zapłaconych podatków w USA? Mogę przez internet? Znacie jakieś firmy które robią to za opłatom?

2) Czy będą na gc mogę odzyskać część podatku jeśli np mało zarobiłem?

3) Czy muszę coś zrobić aby uniknąć podwójnego opodatkowania (W USA i Polsce)? Np przebywać 6 miesięcy w USA?

Dziękuje i przepraszam za głupie pytania

Od maja do grudnia jest troche wiecej niz 5 miesiecy, chyba ze nie zamierzasz pracowac do konca roku...

1. Tak samo jak kazdy inny obywatel / rezydent. Wypelniajac 1040. Tak, istnieje e-file, latwiej to zrobic uzywajac to tego software'u - np. Turbo tax.

2. Wszystko zalezy od zarobkow vs. odprowadzone skladki (witholding). Byc moze bedziesz musial doplacic a nie odzyskac jakas czesc.

3. Nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...