Skocz do zawartości

Powrót do USA chora mama


Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od początku opisywać moją sytuację, jak czytałem forum często ludzie pomijali ważne szczegóły.
Przyleciałem na wizie turystycznej 21 sierpnia 2018 r. zostałem na dłużej, więc jestem już nielegalnie, niestety muszę wrócić do Polski z powodów zdrowotnych mamy. Mam tutaj narzeczona która jest rodzona w USA za rok mamy zaplanowany ślub lecz ja muszę pilnie wracać. Nie wiem co w takiej sytuacji robić, co będzie najlepsze i najszybsze do uzyskana papierów. Przeglądają forum przychodzą mi 4 rozwiązania

1.       Wyjechać i spróbować wrócić na wizie narzeczeńskiej K-1

2.       Ożenić się na szybko w USA i złożyć papiery o sponsorowanie przez małżonkę CR1

3.       Wrócić do Polski i tam wziąć ślub cywilny i złożyć o sponsorowanie CR1

4.       Ubiegać się o przebaczenie waiver

5.       czy może jeszcze coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie realne są tylko opcja 1 i 3. W przypadku opcji 3 ślub możecie wziąć w USA - nie musi on być w Polsce. Lada dzień (wg mnie 20 sierpnia o ile dostałeś pieczątkę na 6 miesięcy) minie ci 180 dni "overstaya". Zrób wszystko aby wyjechać przed tą datą - wówczas waiver nie będzie ci potrzebny i procedura powinna być prostsza. W przeciwnym przypadku jak przekrosczysz pobyt o 180 dni to nabawiasz się 3 letniego zakazu wjazdu do USA i musisz ubiegać się o waiver, który wcale nie musi ci zostać udzielony - będziesz musiał wykazać, że żona cierpi "extreme hardship" przez to że nie ma Ciebie na terenie USA i że żona w żadnym wypadku nie może wyjechać poza USA (to nie jest trywialna spawa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...