Skocz do zawartości

odmowa wizy bez konieczności rozmowy z konsulem


xxvv

Rekomendowane odpowiedzi

witam chciałabym się podzielić z wami pewną informacją... Miałam nie jedną wizę b2 i byłam kilka razy w Stanach... Ostatnia wiza wydana była na 10 lat termin minął we wrześniu... przed datą wygaśnięcia wysłałam wniosek , dokumenty do tnt i po paru dniach dostaję paszport bez wizy....Powód nie spełniam wymogów do dostania wizy bez rozmowy z konsulem...Fakt przegapiłam ale skoro 12 miesięcy mija np 13września a ja wysłałam wniosek 11 września to chyba powinna się liczyć data wysłania wniosku...Albo specjalnie czekali aż termin minie żeby odmówić wydania wizy... KOszmar.... Co za kraj!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z koniecznych wymogów uzyskania wizy bez rozmowy z konsulem jest "ubieganie się o nową wizę w ciągu 12 miesięcy od czasu wygaśnięcia poprzedniej "

Jeśli wysłałaś wniosek i dokumenty przez TNT (czyli ubiegałaś się o wizę) PRZED wygaśnięciem poprzedniej, to logicznym jest, że tego warunku nie spełniłaś. Jeśli wiza kończy się 13. września, to najwcześniej o nową (bez konieczności rozmowy z konsulem) można się starać 14. września. Ty wysłałaś dokumenty jeszcze wtedy, gdy Twoja wiza była ważna, czyli za wcześnie. A przynajmniej ja tak rozumiem Twój post.

Swoją drogą, jeśli składałaś wniosek za wcześnie, to system nie powinien dać Ci możliwości wyboru wizy bez rozmowy z konsulem - nie powinnaś przejść takiej weryfikacji. Może więc powodem nieotrzymania przez Ciebie wizy jest coś innego. Dostałaś jakieś informacje zwrotne - dlaczego nie przyznali Ci wizy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Joanna30 napisał:

Jeden z koniecznych wymogów uzyskania wizy bez rozmowy z konsulem jest "ubieganie się o nową wizę w ciągu 12 miesięcy od czasu wygaśnięcia poprzedniej "

Jeśli wysłałaś wniosek i dokumenty przez TNT (czyli ubiegałaś się o wizę) PRZED wygaśnięciem poprzedniej, to logicznym jest, że tego warunku nie spełniłaś. Jeśli wiza kończy się 13. września, to najwcześniej o nową (bez konieczności rozmowy z konsulem) można się starać 14. września. Ty wysłałaś dokumenty jeszcze wtedy, gdy Twoja wiza była ważna, czyli za wcześnie. A przynajmniej ja tak rozumiem Twój post.

Swoją drogą, jeśli składałaś wniosek za wcześnie, to system nie powinien dać Ci możliwości wyboru wizy bez rozmowy z konsulem - nie powinnaś przejść takiej weryfikacji. Może więc powodem nieotrzymania przez Ciebie wizy jest coś innego. Dostałaś jakieś informacje zwrotne - dlaczego nie przyznali Ci wizy?

nie Joanna wiza straciła ważność we wrześniu 2018 i zapomniałam całkowicie ale skoro rok mija 13 września 2019 a ja złożyłam i wysłałam dokumenty 11września 2019 roku to myślałam że jeszcze przejdzie . musiałam ustalić wizytę z konsulem i niestety jechać na rozmowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pelasia napisał:

Jak sie czekalo na ostatnia chwile i termin przegapilo, to niestety nie mozna winic innych tylko siebie. Ty myslisz, ze w ambasadzie nie maja co robic tylko przegladac daty na pieczatkach z kopert kurierskich? Badzmy powazni! 

każdemu może się zdarzyć nie zaglądam do paszportu codziennie...w każdej instytucji liczy się data stempla pocztowego tak i tutaj myślałam że jeżeli rok mija 13 września a ja wysyłam dokumenty 11września to bez problemu przejdzie... Robiłam ete do Kanady bez wychodzenia z domu, wszystko przez internet 7dolarów i po problemie. Tutaj procedura jest fatalna!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, motorolnik said:

Tak na marginesie - czy to będzie się liczyć do zwiększenia odsetek odmów? :rolleyes:

Dobre pytanie. Ciekawe czy OP musiała ponieść 2 razy opłatę wizową? czy po prostu do starego wniosku umówić wizytę? Jak pierwsze to odpowiedź brzmi TAK a jak drugie to dopiero po wizycie okaże się - zapewne NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dostałaś odmowę wizy czy zostałaś wezwana na wizytę w konsulacie? Bo to jest różnica. Mojej mamie skladalem wniosek na przedłużenie bez wizyty, niby warunki spełniała, ale otrzymałem maila że jednak musi się stawić na rozmowę. Efekt taki że dostała na kolejne 10 lat. Zasadnicze pytanie czy dostałaś odmowę czy tylko wezwanie na rozmowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2019 o 07:16, mcpear napisał:

Dobre pytanie. Ciekawe czy OP musiała ponieść 2 razy opłatę wizową? czy po prostu do starego wniosku umówić wizytę? Jak pierwsze to odpowiedź brzmi TAK a jak drugie to dopiero po wizycie okaże się - zapewne NIE.

Jakbym musiała drugi raz płacić to bym podziękowała,umówiłam tylko wizyte z konsulem bez ponoszenia opłat.. i tak zdzierają ponad 6stów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...