Skocz do zawartości

Data złożenia wniosku w DV-2021


Yorkee12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie chciałbym dodać, że obserwuję forum od około dwóch lat że względu na program wizy imigracyjnej dv. Dopiero w tym roku jestem w stanie złożyć wniosek o udział w loterii GC i mam dwa pytania z tym związane.

1. W związku z tym że od tegorocznej edycji programu wymagany jest paszport dopiero w następnym tygodniu złożę o niego wniosek więc mój wniosek o udział w programie zostanie złożony prawdopodobnie pod koniec października i tutaj pytanie czy w związku z tym mam mniejsze szanse na wygraną czy takie same jakbym zrobił to zaraz po uruchomieniu przyjmowania zgłoszeń? Czy to ma wpływ na numer do interview? I o co dokładnie chodzi z tymi numerami? Tzn. Mniejszy numer ma większe szanse na rozmowę a większy może zostać nie zaproszony do ambasady?

2. Drugie pytanie dotyczy zdjęcia do loterii. Czy większość fotografów będzie wiedziało jak takie zdjęcie wykonać czy tłumaczyć instrukcję jak takie zdjęcie wykonać a może ktoś ma po polsku instrukcję jak to wykonać w razie jakby fotograf nie był w temacie wniosków wizowych? Czy to jest takie samo zdjęcie jak do wizy np b1/2? Dziękuję za wszelką pomoc i życzę wszystkiego dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Yorkee12 said:

Witam. Na wstępie chciałbym dodać, że obserwuję forum od około dwóch lat że względu na program wizy imigracyjnej dv. Dopiero w tym roku jestem w stanie złożyć wniosek o udział w loterii GC i mam dwa pytania z tym związane.

1. W związku z tym że od tegorocznej edycji programu wymagany jest paszport dopiero w następnym tygodniu złożę o niego wniosek więc mój wniosek o udział w programie zostanie złożony prawdopodobnie pod koniec października i tutaj pytanie czy w związku z tym mam mniejsze szanse na wygraną czy takie same jakbym zrobił to zaraz po uruchomieniu przyjmowania zgłoszeń? Czy to ma wpływ na numer do interview? I o co dokładnie chodzi z tymi numerami? Tzn. Mniejszy numer ma większe szanse na rozmowę a większy może zostać nie zaproszony do ambasady?

2. Drugie pytanie dotyczy zdjęcia do loterii. Czy większość fotografów będzie wiedziało jak takie zdjęcie wykonać czy tłumaczyć instrukcję jak takie zdjęcie wykonać a może ktoś ma po polsku instrukcję jak to wykonać w razie jakby fotograf nie był w temacie wniosków wizowych? Czy to jest takie samo zdjęcie jak do wizy np b1/2? Dziękuję za wszelką pomoc i życzę wszystkiego dobrego.

1. Data zgloszenia nie wplywa na szanse, ani numer w razie wylosowania.

2. Takie samo jak do wizy. https://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-photoinfo.asp#7steps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 + dodatkowo co do zdjęcia, które na loterię wysyła się elektronicznie tylko:

  • In JPEG (.jpg) file format
  • Equal to or less than 240 kB (kilobytes) in file size
  • In a square aspect ratio (height must equal width)
  • 600x600 pixels in dimension

Wymagania raczej łatwe do spełnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/20/2019 at 8:30 AM, Vams said:

Czyli zdjęcia takiego jak w paszporcie nie można użyć?

Trzymaj się wytycznych które Ci podali powyżej. Notabene to nie musi być profesjonalne zdjęcie, możesz je zrobić sam - ja i mój mąż cyknelismy sobie focie iphonem na tle białej ściany w pokoju hotelowym (akurat byliśmy na wakacjach) i poszło. Notabene złożyliśmy zgłoszenie do loterii w ostatnich godzinach ostatniego dnia gdy można było a potem jak nas wylosowali to się okazało ze mamy bardzo niski Case Number. Także nie ma to znaczenia kiedy składasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam ponownie w tym tygodniu odebrałem paszport w ambasadzie w hadze. We wniosku jest pytanie o kraj/organ wydający ten dokument i w tym polu muszę zaznaczyć Netherlands czy Poland? W paszporcie jest wpisany konsul w hadze. I czy jeśli przebywam poza Polską 4 miesiące to rubrykę where you live today wpisuje Poland czy już nie? I czy ma to znaczenie? I ostatnie high school no degree to liceum bez matury tak? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Yorkee12 napisał:

Witam ponownie w tym tygodniu odebrałem paszport w ambasadzie w hadze. We wniosku jest pytanie o kraj/organ wydający ten dokument i w tym polu muszę zaznaczyć Netherlands czy Poland? W paszporcie jest wpisany konsul w hadze. I czy jeśli przebywam poza Polską 4 miesiące to rubrykę where you live today wpisuje Poland czy już nie? I czy ma to znaczenie? I ostatnie high school no degree to liceum bez matury tak? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi 

Konsul polski jest organem wydającym paszporty dla Polaków przebywających zagranicą. Zawsze wpisujesz we wniosku to co masz w dokumentach. Jak masz w paszporcie Haga to pisz Haga zgodnie z prawdą. 

High School no degree, 12 lat nauki bez matury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, KasiulkaMisiulka napisał:

Czy mogę wypelnić wniosek na osobę, ktora obecnie pracuje w Anglii?

Jest takie pytanie, gdzie obecnie przebywa osoba skladajaca aplikację. Czy ma to znaczenie?

Ma znaczenie i lepiej pisać prawdę 

Możesz wysłać zgłoszenie dla kogoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2019 o 22:06, Valaya napisał:

High School no degree, 12 lat nauki bez matury

12 lat nauki bez matury ale z dyplomem technika to będzie High School degree.

Degree to nie matura, czy może nie tylko matura, tak mi sie wydaje. Czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...