Skocz do zawartości

Wiza jaka? turystyczna?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przeglądałam forum i niestety nie znalazłam nic co mogłoby mi pomóc...

Moja sytuacja wygląda następująco: 

Wybieram się na trzy rejsy statkiem, który dokuje w Bayonne (NJ). Jadę na tzw. Family Travel, czyli jadę jako znajoma członka załogi. Jako, że wcześniej pracowałam już na takim statku i znam ludzi nie będę tam u jednej osoby tylko u dwóch osób, co wiąże się z dwoma wnioskami o FT. 

Czy związku z tym, że statek opuszcza terytorium USA, muszę starać się o o wizę turystyczną i tranzytową? Czy fakt, że kończę jedną podróż w Bayonne i zaraz zaczynam też drugą, czyli de facto dokonuję tak zwanego wymeldowania i ponownego zameldowania się na statku, zmusza mnie do opuszczenia kraju i ponownego wjazdu (czy to przypadek dotyczący tylko zmiany wizy z biznesowej na turystyczną).

Pytanie kolejne... na chwilę obecną planuję przylecieć bezpośrednio 25.10 ale ze względu na dostępność lotów i rosnące ceny biletów biorę pod uwagę możliwość przylotu 23.10 oraz noclegu w Nowym Jorku. Mój powrót do Polski (przez Hamburg) byłby z lotniska w Punta Canie na Dominikanie z przesiadką w Miami. Czy to również może komplikować sytuację?

Jako, że propozycja wyjazdu pojawiła się niedawno to mam BARDZO mało czasu, żeby załatwić formalności i loty. Wiem. Szaleństwo.

Bardzo proszę o pomoc!

Trasa statku:

1-mini.jpg
2-mini.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...