Skocz do zawartości

wjazd na B2 w starym paszporcie i z aktem małżeństwa


Dżo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Chciałabym podpytać czy ktoś może ostatnio przejeżdżał przez granicę w podobnej sytuacji i udało się ją przekroczyć. 
Mam wizę turystyczną w starym paszporcie plus akt małżeństwa (ślub z obywatelem usa zawarty parę miesięcy temu w Polsce). Ogólnie w USA byłam parę razy, nigdy nie przekroczywszy daty wyjazdu, ostatni raz widziano mnie tam 2 lata temu :). Chcielibyśmy wjechać tam razem ze względów turstycznych/odwiedzenia rodziny.
Nie wiem czy to też ważne, że nie zaczeliśmy jeszcze aplikacji CR1  i też nie planuje tego robić z USA, ale oczywiście wydaje mi się, że mogę być podejrzana o wszystko i po prostu nie wpuszczona. Czy oni może mają na granicy info, że ktoś rozpoczął aplikacje o GC? 

Będę wdzięczna za jakieś świeże informacje 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/15/2019 at 10:15 AM, Dżo said:

Cześć wszystkim!

Chciałabym podpytać czy ktoś może ostatnio przejeżdżał przez granicę w podobnej sytuacji i udało się ją przekroczyć. 
Mam wizę turystyczną w starym paszporcie plus akt małżeństwa (ślub z obywatelem usa zawarty parę miesięcy temu w Polsce). Ogólnie w USA byłam parę razy, nigdy nie przekroczywszy daty wyjazdu, ostatni raz widziano mnie tam 2 lata temu :). Chcielibyśmy wjechać tam razem ze względów turstycznych/odwiedzenia rodziny.
Nie wiem czy to też ważne, że nie zaczeliśmy jeszcze aplikacji CR1  i też nie planuje tego robić z USA, ale oczywiście wydaje mi się, że mogę być podejrzana o wszystko i po prostu nie wpuszczona. Czy oni może mają na granicy info, że ktoś rozpoczął aplikacje o GC? 

Będę wdzięczna za jakieś świeże informacje 
 

Nie znam się za bardzo, ale pamietam że na forum był kiedyś podobny temat wałkowany i z zdaje się wynikało z niego, że jak wzięłaś ślub z Amerykaninem to na turystycznej wizie Cię nie wpuszczą bo twój immigration intent jest dość oczywisty... jak chcesz legalnie jechac to CR1 i czekać. Ech, szkoda że nie ma już Roelki z nami, ona by Ci od razu napisała jak jest... ale na pewno inni znawcy tematu zaraz się odezwą ;p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...