Skocz do zawartości

Wiza turystyczna brak pieczątki


Sobi45

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Otoż, mój problem polega na tym że mój kontrakt na wizie J1 (work&travel) ukończyłem 25 września. Po tym czasie 13 października wypłynąłem na rejs na zachodnie wyspy karaibskie (poza teren USA) . Podczas check-in'u przed rejsem podałem pani w okienku paszport, ona zaś wprowadziła dane z wizy turystycznej (b1/b2), oczywiście dowiedziałem się o tym po zapytaniu. Gdy wrocilem z rejsu byłem  przygotowany na rozmowę z urzędnikiem celnym, lecz do takowej nie doszło gdyż został mi tylko wykonany skan twarzy, po czym wszedlem z powrotem na teren Stanow Zjednoczonych. Na zapytanie urzednika celnego o wize i pieczątkę na wizie turystycznej dostalem odpowiedz ze wszystko jest w należytym porządku. Teraz rodzą się moje pytania.

1.Czy wszystko przeszło tak jak należy i jestem na wizie turystycznej? 

2.Jezeli tak to na ile i jak to sprawdzic? (na witrynie internetowej CBP odnosnie I94 dalej widnieje jako osoba wjezdzajaca na teren Stanow Zjednoczonych na wizie J1).

 3.Czy być może dalej jestem wprowadzony do systemu jako osoba wjezdzajaca na wizie J1. 

Prosiłbym o odpowiedź osob kompetentnych oraz tych którzy doświadczyli podobnych sytuacji, gdyż chcialbym przedłużyc pobyt na wizie turystycznej, a boję się konsekwencji w postaci braku wjazdu do Stanów na przyszłość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I94 definiuje na jakim jesteś statusie. Więc jeśli strona CBP wskazuje, że masz status J-1 to znaczy, że tak jest. Krótkie wyjazdy do Meksyku lub Kanady drogą lądową nie powodują że dostaje się nowe I-94 (wraca się na starym). Wpisałem na szybko w google'a "cruises from US new I-94" i znalazłem że również że po powrocie z krótkoterminowych rejsów zostajesz wpuszczony z powrotem na teren USA na "starym I-94". Na granicy meksykańskiej są osobne okienka przy których odpłatnie wydają nowe I-94. Trzeba o to "głośno" poprosić bo inaczej wpuszczają na starym statusie. Nie wiem czy w porcie gdzie wracałeś tak było ale o ile nie zawołałeś o nowe I-94 i nie zapłaciłeś bodajże $7 to wg mnie jesteś na starym statusie ze starą ważnością tego statusu. Tak więc wg mnie jesteś na statusie J-1 i NIE jesteś tutaj na wizie turystycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wystąpić o zmianę statusu z J1 na B2 - to nie jest szybki proces. Są pewne kategorie studentów na J1, które się nie kwalifikują. Będziesz musiał wykazać silne związki z Polską i udowodnić silną wolę wyjazdu z USA po zmianie statusu. Koszt na dzisiaj to chyba $370. Możesz też spróbować kupić bilet samolotowy do Kanady, przejść granicę i wieczorem tego samego dnia wrócić pokazując na granicy B1/B2- koszt może być mniejszy niż $370. Przy przejściu lądowym możesz mieć tę samą historię co z rejsem - przejście na lotnisku gwarantuje tobie nową procedurę wpuszczenia do USA z nowym I-94.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...