Skocz do zawartości

Zamiana ID card, która utraciła ważność na DL


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Mam pytanie odnośnie uzyskania prawo jazdy w stanie CT.

W 2007r. wyrobiłem sobie ID card, będąc w stanach na wizie J1. Mam SSN. ID straciło ważność w 2011r.  Adres na ID to adres ojego ówczesnego pracodawcy. 

Chciałbym wybrać się turystycznie na miesiąc też do CT. Mam tam rodzinę. Chciałem wybrać się do DMV i zdać DL.

Jakie dokumenty będę potrzebował? Czy jest sens przedstawiać stare ID? Na jaki czas powinni mi wydać DL?

Z góry dzięki za odp

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, gojaca napisał:

Witajcie!

Mam pytanie odnośnie uzyskania prawo jazdy w stanie CT.

W 2007r. wyrobiłem sobie ID card, będąc w stanach na wizie J1. Mam SSN. ID straciło ważność w 2011r.  Adres na ID to adres ojego ówczesnego pracodawcy. 

Chciałbym wybrać się turystycznie na miesiąc też do CT. Mam tam rodzinę. Chciałem wybrać się do DMV i zdać DL.

Jakie dokumenty będę potrzebował? Czy jest sens przedstawiać stare ID? Na jaki czas powinni mi wydać DL?

Z góry dzięki za odp

Pozdrawiam

Na oko to nie bardzo sie da.

Zajrzyj na strone CT DMV - na wymiane sie nie kwalifikujesz, na jakiekolwiek prawo jazdy tez nie bo ani nie jestes rezydentem ani nie jest undocummented.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, gojaca said:

Witajcie!

Mam pytanie odnośnie uzyskania prawo jazdy w stanie CT.

W 2007r. wyrobiłem sobie ID card, będąc w stanach na wizie J1. Mam SSN. ID straciło ważność w 2011r.  Adres na ID to adres ojego ówczesnego pracodawcy. 

Chciałbym wybrać się turystycznie na miesiąc też do CT. Mam tam rodzinę. Chciałem wybrać się do DMV i zdać DL.

Jakie dokumenty będę potrzebował? Czy jest sens przedstawiać stare ID? Na jaki czas powinni mi wydać DL?

Z góry dzięki za odp

Pozdrawiam

W CT mozesz jezdzic na polskim (+ miedzynarodowe) przez rok od przekroczenia granicy.

https://www.cga.ct.gov/2006/rpt/2006-R-0235.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...