Skocz do zawartości

Kategoria F3


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

szybkie pytanie - kategoria F3 sponsorowanie rodzinne przez ojca - czy fakt tego, ze ojciec od blisko 5 lat nie przebywa juz w USA i nie posiada tam zadnych zarobkow ma jakis wplyw na sponsorowanie rodzinne? Oczywiscie bede mial wystarczajacy Affidavit of Support od innych czlonkow rodziny legalnie przebywajacych i pracujacych w USA.

Dzieki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ma. Ojciec sponsorując Cię, "ściąga" Cię do siebie. Jeśli nie ma go w Stanach, to gdzie chce Cię ściągnąć? ;)

Ojciec musi mieć domicyl w USA, rozliczać się z IRS (jako obywatel ma taki obowiązek bez względu na to, gdzie uzyskuje dochody) i inne takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Witam. Moja mama była sponsorowana przez swoją mamę 13 lat temu. Teraz dostaliśmy możliwość aplikacji o wizę imigracyjną. Czy ja jako syn (mam aktualnie 27 lat) również
mogę aplikować w tym sponsorowaniu, czy z racji iż przekroczyłem 21 lat nie mam już takiej możliwości?
Dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jestes dalej kawalerem, to mozesz sobie policzyc swoj wiek wedle CSPA (wpisz w google'u "CSPA calculator"). Bedziesz potrzebowal swojej daty urodzin, priority date (daty kiedy I-130 dla Twojej Matki trafilo do USCIS), daty kiedy I-130 zostalo zaakceptowane i daty z biuletynu wizowego, kiedy Wasza petycja stala sie current. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Xarthisius. Wychodzi na to, że się nie łapie chyba według tego kalkulatora.
Czyli rozumiem, że jeżeli ten czas od złożenia I-130 do akceptacji to jakieś 6 miesięcy w tym przypadku, ale czekaliśmy i tak 13 lat, a ja mam aktualnie 27, to nie da się w tym przypadku nic
zrobić, pomimo, że jestem kawalerem? Bo to chodzi o to "stażenie się", racja? Jest jakaś opcja, zeby sie załapać pomimo tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ktoś tutaj, rok temu lub nawet dawniej wyraził się o niej niepochlebnie. Nie wiem czy słusznie, czy nie. Nie był to nikt z bardziej stałych forumowiczów. Od tego czasu @karina chyba się nie pokazuje na forum. :(
  • Szkoda, sądząc z ilości  podziękowań  wielu ludziom pomogła. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem to ja bedac w kategorii F3 otrzymalem kilka dni temu maila z NVC wraz z invoice ID. Priority date OCT2008 i sponsorowanie przez ojca. Z tym, ze od 3 lat ojciec nie przebywa ani nie pracuje w USA ze wzgledu leczenie w Polsce. Ale planuje powrot. 

W zwiazku z powyzszym czy mysliscie ze a) jest sens ciagnac ten temat i wnosic oplaty? (mowa tu o 4-osobowej rodzinie) oraz b) lepiej zalatwiac to samemu czy wziac prawnika imigracyjnego? Czy jest on jakos w stanie poprowadzic sprawe tak, aby miec wieksze szanse powodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...