Skocz do zawartości

szanse na pomyślne sponsorowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuje porad, opini osób trzecich do typowo mojej sprawy dlatego też zakładam nowy temat.

Jestem 25 letnim obywatelem USA, gdzie się urodziłem. Od 5 roku życia do 24 mieszkałem w Polsce z przerwami na wakacje w USA, rok pracy między szkołą średnią a studiami. Kilka miesięcy temu w końcu przyjechałem do USA z zamysłem na stałę, zacząłem zarabiać pieniądze, tworzyć sobie historię kredytową (narazie drobną), powoli stoję na kupnie samochodu, który w nadchodzących miesiącach w końcu kupię, mam tataj nieruchomość w spadku. Czemu o tym piszę? Bo to jest ten tzw. domicyl. 

Chciałbym zacząć sponsorować moją żonę aby mogła do mnie po tych kilku-kilkunastu miesiącach w końcu dolecieć. Myślę aby złożyć w następnym miesiącu w końcu petycje i-130. Jaka jest szansa, że ona zostanie pozytywnie rozpatrzona? Doszły mnie słuchy, że muszę odprowadzać tutaj podatki przez 3 lata bo moje ostatnie 3 lata dochodów będą tutaj analizowane. Jakie kryteria jeszcze muszę spełnić aby w spokoju czekać na werdykt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szansa jest praktycznie 100% jeżeli spełniasz wymagania - np. Zarejestrowales się w selective service, nie masz wyroków ani aresztow na koncie itp.

Z IRS miałeś obowiązek się rozliczać jako obywatel US od kiedy osiagales dochód, bez względu na to gdzie mieszkałeś (rozliczanie nie oznacza od razu płacenia) - wystarczy wysłać zaległe rozliczenia jeżeli miałeś dochód wymagający rozliczenia i problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...