Skocz do zawartości

Wyjazd na stałe do USA z rodziną, proszę o porady.


GumulPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiamy się z żoną nad wyjazdem na stałe do usa, mamy 3 synów - 5 lat, 3 lata i rok. Jak wygląda sprawa wyjazdu do USA po zniesieniu wiz, jakie warunki musze spelnic, o jakie dokumenty się starać? Ja mam wykształcenie średnie techniczne - technik agrobiznesu jednak nie pracuje w zawodzie. Mam 28 lat, od 6 lat jestem "mistrzem" czy też kierownikiem zmiany. Wcześniej przez 4 lata w firmie przetworstwa spożywczego, ostatnio przez 2 lata w oddziale GE Aviation w polsce, teraz zmieniam pracę ze względu na większe zarobki, bede kierownikiem zmiany w liderze europejskim branży włókienniczej. Posiadam uprawnienia na wozki widłowe, spawacza dwie metody, suwnica, kurs barmański. Moja żona licencjat z rachunkowości jednak nie pracowała nigdy w zawodzie, obecnie opiekuje się dziećmi. Ja zaznaczam, ze moge sie zajac obojetnie czym, lacznie z praca na budowie, maszyny cnc czy jakakolwiek praca fizyczna. Czy jest szansa na znalezienie pracy i mieszkania przez internet i wyjechanie juz na gotową miejscówkę? Jak wygląda socjal? Dodam,z e interesuje nas tylko i wyłącznie wyjazd całą rodziną. Jakie są najlepsze regiony do wyjazdu? Chodzi o koszty zycia i zakwaterowania oraz mozliwosci znalezienia pracy. Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 minutę temu, GumulPL napisał:

Witam, zastanawiamy się z żoną nad wyjazdem na stałe do usa, mamy 3 synów - 5 lat, 3 lata i rok. Jak wygląda sprawa wyjazdu do USA po zniesieniu wiz, jakie warunki musze spelnic, o jakie dokumenty się starać? Ja mam wykształcenie średnie techniczne - technik agrobiznesu jednak nie pracuje w zawodzie. Mam 28 lat, od 6 lat jestem "mistrzem" czy też kierownikiem zmiany. Wcześniej przez 4 lata w firmie przetworstwa spożywczego, ostatnio przez 2 lata w oddziale GE Aviation w polsce, teraz zmieniam pracę ze względu na większe zarobki, bede kierownikiem zmiany w liderze europejskim branży włókienniczej. Posiadam uprawnienia na wozki widłowe, spawacza dwie metody, suwnica, kurs barmański. Moja żona licencjat z rachunkowości jednak nie pracowała nigdy w zawodzie, obecnie opiekuje się dziećmi. Ja zaznaczam, ze moge sie zajac obojetnie czym, lacznie z praca na budowie, maszyny cnc czy jakakolwiek praca fizyczna. Czy jest szansa na znalezienie pracy i mieszkania przez internet i wyjechanie juz na gotową miejscówkę? Jak wygląda socjal? Dodam,z e interesuje nas tylko i wyłącznie wyjazd całą rodziną. Jakie są najlepsze regiony do wyjazdu? Chodzi o koszty zycia i zakwaterowania oraz mozliwosci znalezienia pracy. Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Sprawa z wyjazdem wygląda dokładnie tak samo jak przed zniesieniem wiz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, GumulPL napisał:

To znaczy? 

To znaczy że zniesienie wiz dotyczy tylko wyjazdów turystycznych i biznesowych do 90 dni - o czym wszyscy trabia po to żeby uniknąć właśnie takich przypadkow jak wyżej.

Nic się nie zmieniło w kwestii "wyjazdów na stałe" - dalej trzeba mieć wizę imigracyjna do których nie masz żadnych podstaw aby ją otrzymać - próbuj szczęścia w loterii.

Btw - w którym oddziale GE Aviation w PL pracowałeś ? EDC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kzielu napisał:

To znaczy że zniesienie wiz dotyczy tylko wyjazdów turystycznych i biznesowych do 90 dni - o czym wszyscy trabia po to żeby uniknąć właśnie takich przypadkow jak wyżej.

Nic się nie zmieniło w kwestii "wyjazdów na stałe" - dalej trzeba mieć wizę imigracyjna

Ale kto zagłosował na tych, którzy sobie przypisują wyimaginowane zasługi w tym temacie "zniesienia wiz", to zagłosował. A o to przecież chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kzielu napisał:

To znaczy że zniesienie wiz dotyczy tylko wyjazdów turystycznych i biznesowych do 90 dni - o czym wszyscy trabia po to żeby uniknąć właśnie takich przypadkow jak wyżej.

Nic się nie zmieniło w kwestii "wyjazdów na stałe" - dalej trzeba mieć wizę imigracyjna do których nie masz żadnych podstaw aby ją otrzymać - próbuj szczęścia w loterii.

Btw - w którym oddziale GE Aviation w PL pracowałeś ? EDC ?

GE Aviation w Dzierżoniowie. Produkcja komponentow min. do nowych silnikow GEnx do Boeing'a 777x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku tylko loteria wizowa. Dlaczego w ogole rozwazacie USA? Jaki socjal? Tutaj za wszystko trzeba placic. Nie mozesz znalezc legalnej pracy bez odpowiedniej wizy... Nawet jak sie juz taka wize ma to praktycznie niemozliwe wszystko ogarnac przez internet... Trzeba dosyc duzo $$$ na start w USA. Przegladnij podobne posty na tym forum, bylo o tym juz pisane wiele razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, GumulPL napisał:

Dokladnie, a aktualnie juz GE Aviation Dzierzoniow

Powiedzmy ze z GE Aviation to sie znam dosc niezle wiec mansplaining niepotrzebny...

A juz pomijajac wszystkie inne kwestie - to barnclose dobrze pisze. Przy takich kwalifikacjach standard zycia praktycznie na pewno by Ci sie pogorszyl, US jest chyba najbardziej antypracowniczym krajem na swiecie gdzie z pracy mozna zostac wyrzuconym z dnia na dzien bez potrzeby zadnego formalnego powodu a jedyne co przysluguje na poziomie federalnym matkom ktore urodza dzieci to 8 tygodni bezplatnego urlopu. Zrob jakies rozeznanie bo poki co nie zrobiles zadnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...