Skocz do zawartości

ANULOWANIE WIZY B1/b2 NA LOTNISKU


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w kwietniu tego roku wrocilam z programu AU PAIR (wiza J-1). Następnie w czerwcu aplikowałam o promesę wizową B1/B1 w celu odwiedzenia koleżanki w USA. Otrzymałam ja i miałam w planach wyjazd w sierpniu na tejże wizie. Lekkomyslnie jednak dodalam pewne ogloszenie dotyczace pracy dodatkowej na jednej z polskich stron internetowych w USA.  Podczas probu wylotu do  USA na wizie turystycznej zostalam cofnieta do PL na jednym z europejskich lotnisk. Podczas rozmowy na lotnisku z pracownikiem Departamentu Stanu dowiedzialam sie ze moja wiza zostala anulowana. Nie chcial mi udzielic jakichkolwiek informacji na ten temat. Sugerowal, ze jade do pracy pomimo tego, ze mowilam o odwiedzinach kolezanki (mialam bilet powrotny). Nie podpisywalam zadnych dokumentow. Nie wbito mi nic do paszportu, nie otrzymalam dokumentow odnosnie tej sytuacji. Po powrocie do PL, probowalam dowiedziec sie czegos wiecej wiec zadzwonilam do Konsulatu i zapytalam dlaczego moja wiza zostala anulowana... Dowiedzialam sie tylko, ze musze odbyc ponowna rozmowe z Konsulem. Czy mial ktos podobna sytuacje? Czy jest szansa, ze promesa wizowa nie zostala anulowana? Czy ktos odbyl ponowna rozmowe z Konsulem po tym jak go cofnieto do Polski na lotnisku? Czego moge sie spodziewac na tej rozmowie? Z gory Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 godziny temu, mara3 napisał:

..............dodalam pewne ogloszenie dotyczace pracy dodatkowej na jednej z polskich stron internetowych w USA. ...................Sugerowal, ze jade do pracy pomimo tego, ze mowilam o odwiedzinach kolezanki................

to jechalas do pracy czy do kolezanki ? 

jezeli pracownik lotniska sugerowal, ze jedziesz do pracy tzn, ze do niej jechalas. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mara3 napisał:

 Podczas probu wylotu do  USA na wizie turystycznej zostalam cofnieta do PL na jednym z europejskich lotnisk. Podczas rozmowy na lotnisku z pracownikiem Departamentu Stanu dowiedzialam sie ze moja wiza zostala anulowana. 

Czy bylo to lotnisko w Dublinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kzielu napisał:

Po rozmowie (ktora oznacza sie musisz wystapic ponownie o wize) mozesz sie spodziewac ze Ci ponownie odmowia wizy.

I tak - wiza jest anulowana.

Dziekuje za odpowiedz. Nie do konca rozumiem. Ponowna rozmowa z Konsulem bedzie wygladac tak samo jak rozmowa o przyznanie promesy wizowej? Pytam, gdyz pracownik Departamentu Stanu na lotnisku powiedzial tylko, ze nie jest w stanie udzielic mi informacji dlaczego moja wiza zostala anulowana i ze raport z tego zdarzenia moge uzyskac w Konsulacie. Natomiast pracownicy Konsulatu nie udzielaja informacji o tym raporcie i prosza o przybycie osobiscie w celu odbycia rozmowy z Konsulem. Zastanwia mnie tylko ze ta rozmowa to tylko odbior tego raportu czy ponowny wywiad? Zastanawia mnie dlaczego nie podpisywalam zadnych dokumentow oraz nie wbito mi pieczatki anulowania wizy w paszporcie? Powiedziano mi tylko, ze mam wrocic do PL i raport moge otrzymac w Konsulacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, andyopole napisał:

Pierwsze slysze ze kogos zawrocili w AMS. Do tej pory byla tam tylko (najdziwniejsza w Europie) kontrola bezpieczenstwa.

Niestety, spotkalo mnie to w Amsterdamie. Aczkolwiek i tak lepiej ze zawrocili mnie tam anizeli na JFK..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...