Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewien problem z wnioskiem ESTA. Mianowicie:

W jednym z pytań jest pytanie, czy wcześniej miałeś odmowę wizy. Mieliśmy! Pod koniec lat 80-ych mieliśmy odmowę wizy turystycznej. Kiedy byłem może 10-cio letnim chłopcem i razem z moją mamą (wspólny paszport) chcieliśmy odwiedzić ojca, będącego legalnie w stanach od 1980 roku. Chciałbym tylko nadmienić, iż w 1992 roku byliśmy w USA na wizie I-551, i wróciliśmy po trzech miesiącach. Mam pytanie: co mam wpisać w dacie odmowy wizy, kiedy (niestety) nie mam żadnych dokumentów w tej sprawie?

Z góry Wielkie Dzięki za informację! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
34 minuty temu, ada34 napisał:

   Ale tutaj chodzi o podanie konkretnej daty, kiedy to miało miejsce. Wiem tylko, że było to w Krakowie.

Może mają jeszcze ten wniosek albo decyzję o nieprzyznaniu wizy. Nie wiem jak długo przechowuje się wnioski Ds-160 ale podejrzewam, że długo jeśli nie całe życie. Próbowałeś zapytać o kopię dokumentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dinozaur napisał:

Może mają jeszcze ten wniosek albo decyzję o nieprzyznaniu wizy. Nie wiem jak długo przechowuje się wnioski Ds-160 ale podejrzewam, że długo jeśli nie całe życie. Próbowałeś zapytać o kopię dokumentów?

Gdy w 2008 wjezdzalem do USA na turystycznej, na EWR miałem secondary. Pytali mnie czy byłem przedtem kiedyś. Byłem w 1994, ale nie bylem przygotowany i nie moglem sobie wtedy przypomniec ktory to byl rok dokladnie, klepal zawzięcie w klawiaturę długi czas i po minie było widać że nie znalazł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Dinozaur napisał:

Może mają jeszcze ten wniosek albo decyzję o nieprzyznaniu wizy. Nie wiem jak długo przechowuje się wnioski Ds-160 ale podejrzewam, że długo jeśli nie całe życie. Próbowałeś zapytać o kopię dokumentów?

Nie, nie pytałem. Zastanawiam się, czy przypadkiem nie wystosować maila do Konsulatu w Krk z zapytaniem ws. mojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dinozaur napisał:

Może mają jeszcze ten wniosek albo decyzję o nieprzyznaniu wizy. Nie wiem jak długo przechowuje się wnioski Ds-160 ale podejrzewam, że długo jeśli nie całe życie. Próbowałeś zapytać o kopię dokumentów?

Wtedy nie było ds160. To były formularze wypełnianie ręcznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2019 o 23:44, sly6 napisał:

Wtedy nie było ds160. To były formularze wypełnianie ręcznie 

 

Dnia 7.12.2019 o 17:38, andyopole napisał:

Gdy w 2008 wjezdzalem do USA na turystycznej, na EWR miałem secondary. Pytali mnie czy byłem przedtem kiedyś. Byłem w 1994, ale nie bylem przygotowany i nie moglem sobie wtedy przypomniec ktory to byl rok dokladnie, klepal zawzięcie w klawiaturę długi czas i po minie było widać że nie znalazł. 

 

Dnia 7.12.2019 o 17:21, Dinozaur napisał:

Może mają jeszcze ten wniosek albo decyzję o nieprzyznaniu wizy. Nie wiem jak długo przechowuje się wnioski Ds-160 ale podejrzewam, że długo jeśli nie całe życie. Próbowałeś zapytać o kopię dokumentów?

W niedzielę wystosowałem maila do Konsulatu w Krk, i do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...