Skocz do zawartości

wiza F1 czy F2B


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa dotyczy mojego narzeczonego. Jego rodzice są posiadaczami zielonej karty i we wrześniu 2016 roku złożyli wniosek dla niego na zieloną kartę. W tym roku będą zdawać na obywatelstwo, co miało na celu przyspieszenie otrzymania przez niego zielonej karty. Ale według aktualnych danych w biuletynie, jeśli jego kategoria zmieni się z obecnej F2B, na F1 będzie musiał czekać o rok dłużej. Więc według mojej wiedzy, "nie opłaca" się na ten moment, żeby zdawali obywatelstwo. Z kolei, on uważa że "znajomi znajomych rodziców" jak zdali na obywatelstwo to ich syn od razu dostał zieloną kartę. Kto ma rację w tej sytuacji? Czy rzeczywiście jeśli rodzice staną się obywatelami, to przyspieszy proces otrzymania GC dla niego? Czy jednak wręcz przeciwnie?

visa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dudus86 napisał:

Według mnie masz rację, że proces się wydłuży. Bo zostanie zmieniona kategoria. Dawniej to dzieci obywateli szybciej dostawali GC niż rezydentów. Pamiętaj, że on do czasu otrzymania GC nie może się z tb ożenić bo nie będzie się kwalifikował :D

tak wiemy o tym, dlatego ze ślubem czekamy aż on dostanie GC. Stąd zależy mi, że stało się to jak najszybciej :D

Zapomniałam napisać w pierwszym poście, że ich prawnik uważa, że obywatelstwo przyspieszy cały proces, więc dla nich to co powie prawnik to święte słowa.  A wygląda na to, że rzeczywistość jest trochę inna. Może ktoś jeszcze się wypowie w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kkamila00 napisał:

@kzielu Czy jesteś w stanie pomóc? :) Widziałam dużo Twoich pomocnych odpowiedzi na tym forum, dlatego pozwoliłam sobie Ciebie oznaczyć

Syn znajomych mógł dostać zieloną kartę jeżeli miał mniej niż 18 lat - w tym przypadku jest dokładnie tak jak napisałaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@kzielu

Cześć! Czy mógłbyś mi powiedzieć na co patrzeć na Visa Bulletin? 
A.  FINAL ACTION DATES FOR FAMILY-SPONSORED PREFERENCE CASES 

Na to i tu mam datę sierpień 2015, czy 

         

B.  DATES FOR FILING FAMILY-SPONSORED VISA APPLICATIONS

gdzie tu jest czerwiec 2016 ?

z góry dzięki za odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, KasiaKo said:

Ja jestem w kategorii F2B jako niezamężne dziecko powyżej 21 roku rezydenta - jeśli o to Ci chodzi? ^_^

Nie, chodzi mi o to co chcesz wyczytac z tego biuletynu. Kiedy mozesz wyslac dokumenty do NVC? Kiedy Twoje I-130 zostanie zatwierdzone? Kiedy bedziesz miala interview w ambasadzie?

Od razu mowie, ze na te 2 ostatnie pytania odpowiedzi w VB nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...