Skocz do zawartości

Ruch bezwizowy a zatarty wyrok


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w przyszłym roku chciałabym się udać do USA w celach turystycznych. Niestety, 8 lat temu zostałam skazana na 2 lata w zawieszeniu, wyrok się już zatarł ale chciałam zapytać, czy mogę brać udział w programie bezwizowym? Jak to wygląda? Cała ta sytuacja zaczyna mnie trochę przerażać, że za głupoty z młodości moge nie mieć możliwosci wjazdu do US:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maritanow napisał:

Dziękuje. Szkoda, że w internetach nie ma odpowiedzi osób które faktycznie były skazane -czy ktokolwiek z nich dostał wizę

Osobiście nie znam takich osób, ale swego czasu znany był przypadek boksera Artura Szpilki :)
https://www.fakt.pl/sport/sporty-walki/artur-szpilka-tlumaczy-dlaczego-nie-wpuszczono-go-do-usa/xg2xzs2#slajd-2 

Jak widać, jak się ma sztab prawników, to da się :) To tak pół żartem pół serio.

Nie poddawaj się! Twoje szanse na wyjazd do USA wcale nie są przekreślone. Tzn. na pewno na Twoim miejscu odpuściłabym sobie starania o wyjazd w ramach programu ruchu bezwizowego. Jeśli bardzo Ci zależy na wyjeździe, ubiegają się o tradycyjną wizę turystyczną. Być może faktycznie konieczna będzie pomoc prawnika, który pomoże Ci zebrać niezbędne dokumenty, które trzeba będzie pokazać na spotkaniu z konsulem (np. zaświadczenie o niekaralności). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, maritanow napisał:

Dziękuje. Szkoda, że w internetach nie ma odpowiedzi osób które faktycznie były skazane -czy ktokolwiek z nich dostał wizę

Sam fakt skazania nie dyskwalifikuje Cię w procesie otrzymania wizy turystycznej, co najwyżej system wyśle Cię na rozmowę do ambasady, gdzie konsul może poprosić Cię o wyjaśnienie o co chodziło.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, caffe_latte napisał:

Osobiście nie znam takich osób, ale swego czasu znany był przypadek boksera Artura Szpilki :)
https://www.fakt.pl/sport/sporty-walki/artur-szpilka-tlumaczy-dlaczego-nie-wpuszczono-go-do-usa/xg2xzs2#slajd-2 

Jak widać, jak się ma sztab prawników, to da się :) To tak pół żartem pół serio.

Nie poddawaj się! Twoje szanse na wyjazd do USA wcale nie są przekreślone. Tzn. na pewno na Twoim miejscu odpuściłabym sobie starania o wyjazd w ramach programu ruchu bezwizowego. Jeśli bardzo Ci zależy na wyjeździe, ubiegają się o tradycyjną wizę turystyczną. Być może faktycznie konieczna będzie pomoc prawnika, który pomoże Ci zebrać niezbędne dokumenty, które trzeba będzie pokazać na spotkaniu z konsulem (np. zaświadczenie o niekaralności).

A po co prawnik? 

Będzie potrzebne zaświadczenie o niekaralności oraz wyrok i tyle reszta jest w rękach Konsula oraz osoby która będzie odpowiadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...