Skocz do zawartości

Adresowanie listu/paczki


zarii

Rekomendowane odpowiedzi

hej!

Wysyłam do stanów drugi raz..

za pierwszym paczka została zwrócona, ponieważ "błędny adres" :/ 

Kompletnie się na tym nie znam, a nie chcę czekać kolejnych tygodni żeby zobaczyć kuriera za oknem :D 

Ktoś mógłby mi pomóc co i jak? 

Wysyłam za pośrednictwem Poczty Polskiej:

 

Dane: 

(imie nazwisko)

8010 Harper Rd

Hixson TN 37343

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres miales pisany recznie, czy w formie drukowanej naklejki? Zawsze polecam to drugie.

Osobiscie mialem wielokrotnie problemy z jedynka w adresach, zanim nie zrozumialem o co chodzi. Mnie w przedszkolu uczyli ze jedynke pisze sie tak: "1", dwie linie. Amerykanow najwyrazniej ucza tak: "I" jedna kreska. Ze 3 razy mi sie zdarzylo, ze zinterpretowali moja jedynke jako 7.

O ile 8010 Harper Rd istnieje, to 8070 Harper Rd juz nie...

Druga sprawa: czy adresat jest "swiezy" w tym domu i czy w skrzynce pocztowej ma podane swoje dane t.j. imie i nazwisko? Czasem listonosze to wyjatkowi sluzbisci i bez tego nie dostarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Xarthisius napisał:

Adres miales pisany recznie, czy w formie drukowanej naklejki? Zawsze polecam to drugie.

Osobiscie mialem wielokrotnie problemy z jedynka w adresach, zanim nie zrozumialem o co chodzi. Mnie w przedszkolu uczyli ze jedynke pisze sie tak: "1", dwie linie. Amerykanow najwyrazniej ucza tak: "I" jedna kreska. Ze 3 razy mi sie zdarzylo, ze zinterpretowali moja jedynke jako 7.

O ile 8010 Harper Rd istnieje, to 8070 Harper Rd juz nie...

Druga sprawa: czy adresat jest "swiezy" w tym domu i czy w skrzynce pocztowej ma podane swoje dane t.j. imie i nazwisko? Czasem listonosze to wyjatkowi sluzbisci i bez tego nie dostarcza.

Ten sam problem z 1-kami mialem na poczatku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mine na poczcie zwracaja listy i paczki, bo im sie pracowac nie chce i wkladanie ich do skrzynek jest czasochlonne. Nawet jak adres jest prawidłowy. Z tego powodu juz byly publiczne potesty, kontrole, kontakty z senatorami i kto wie co jeszcze. Moze to być tez kwestia problemow wewnętrznych samej poczty. Choc znajac zycie tylko nasza lokalna tak "pracuje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pelasia napisał:

U mine na poczcie zwracaja listy i paczki, bo im sie pracowac nie chce i wkladanie ich do skrzynek jest czasochlonne. Nawet jak adres jest prawidłowy. Z tego powodu juz byly publiczne potesty, kontrole, kontakty z senatorami i kto wie co jeszcze. Moze to być tez kwestia problemow wewnętrznych samej poczty. Choc znajac zycie tylko nasza lokalna tak "pracuje".

Jak większość instytucji panstwowych, poczta istnieje głównie dla pracowników i zarządu. Usługi są co najwyżej przykrym obowiązkiem. Od poniedziałku ubiegłego tygodnia zamówiłem u nich codzienny pickup przesyłek. Oznacza to że codziennie listonosz przychodzi do firmy i zabiera paczki. Zawsze tak robimy w sezonie. Oczywiście żaden listonosz nie przyszedł ani razu. Nie robiłem zadymy bo akurat przesyłek nie było zbyt wiele ale jutro będzie rozroba bo dziś było już za dużo i rzecz jasna nikt się nie pokazał. O takich drobiazgach jak ich fatalny program do wysylki online nie wspominam.  Zawsze gdy jest komunikat że w nocy będą robić "software update" to wiadomo że przez następne trzy dni problemy będą pewne jak amen w pacierzu.

 

edit: w ubiegłym roku listonosz zabrał "swoje" paczki i przy okazji załadował też te, ktore czekały na odbiór przez UPS chociaż leżały osobno i zdecydowanie różnią się nalepkami. Na dodatek miały wagę i rozmiary nieakceptowalne przez pocztę. Po wznieceniu alarmu sami odwiezli je do hubu UPS. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...