Skocz do zawartości

Mam wizę w starym paszporcie- czy muszę wniosek ESTA?


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 25.02.2020 o 21:59, andyopole napisał:

Sprawdź tylko czy przy kasowaniu starego paszportu nie przedziurkowali Ci strony z wizą. Jeśli tak to wiza nieważna. 

Nie sądzę by coś takiego gdzieś było praktykowane. Gdy odbierałem nowy paszport, nikt nawet nie spojrzał na stary. Nikt go fizycznie nie anulował bo i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mathew75 napisał:

Nie sądzę by coś takiego gdzieś było praktykowane. Gdy odbierałem nowy paszport, nikt nawet nie spojrzał na stary. Nikt go fizycznie nie anulował bo i po co?

Mylisz się, ja jestem w posiadaniu przedziurkowanego paszportu (strona z wizą cała :D).

A tak na logikę - nie każdy czeka z wyrobieniem nowego paszportu do ostatniego dnia ważności poprzedniego. Gdyby stary paszport nie był anulowany przy wydawaniu nowego mogłoby się zdarzać, że ludzie mieliby jednocześnie dwa ważne paszporty - a tak być nie powinno (no chyba, że dwa różne obywatelstwa :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary paszport nie jest dziurkowny jeśli w momencie wyrabiania nowego był już nieważny (minął jego trmin ważności) - wtedy nie ma potrzeby dziurkowania go bo i tak jest nieważny.

Jeśli wyrabiamy nowy paszport a stary jeszcze nie stracił ważności wtedy najpóźniej przy odbiorze nowego urzędnik ma obowiązek przedziurkowania starego. Wtedy należy przypilnować aby wizy nie przedziurkowali (o ile jest ważna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.02.2020 o 11:59, Duba91 napisał:

Praktyka dziurawienia wiz razem z paszportem była kiedyś bardzo popularna, więc obawy nie biorą się z nikąd :)

No wiesz, to nie obowiązek urzędnika, żeby sprawdzać, czy w dziurkowanym przez niego paszporcie jest coś co przedziurkowane byc nie powinno (z punktu widzenia właściciela paszportu). To my powinniśmy informować a ważnej amerykańskiej wizie.

Tak czy inaczej - warto na ten temat "trąbić", żeby nikt później nie płakał...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...