Skocz do zawartości

Wyjazd z USA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale, ale proszę o pomoc może o radę. Na wakacjach 2019 roku byłem w USA na wizie J1, po ukończeniu kontraktu wyleciałem do Meksyku, po czym po tygodniu wróciłem do USA na wizie turystycznej. Podczas rozmowy z urzędnikiem zadeklarowałem wylot 7.10, jednak byłem zmuszony przerezerwować bilet na 12.10. Ostatnio podczas przeglądania swojego i94 na stronie CBP zauważyłem, że wylot nie został odnotowany. Stąd moje dwa pytania:

1. Czy mogę ponieść konsekwencję  za to, że sam przedłużyłem pobyt w USA,

2. W jaki sposób mogę starać się o zmianę statusu i94.

PS.

Posiadam wiele kart pokladowych, gdyż po powrocie z USA podróżowałem, mam wiele transakcji wykonanych swoją kartą. Mam możliwość udowodnienia, że wyjechałem z USA faktycznie 12.10.

Pobyt w paszporcie wbity na wizie B2 przez urzędnika to 2.04.2020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie w "Travel History" nie ma odnotowanego wyjazdu? Powinno się samo odnotować. Jeśli się nie odnotuje do następnego Twojego wlotu wystarczy jak weźmiesz te boarding passy (czy to jak chcesz udowodnić że wyleciałeś) ze sobą i CBP jest w stanie dokonać tego update przy następnym przylocie.

Przedłużenie z 7.10 na 12.10 nie ma żadnych konsekwencji o ile status był ważny do lutego / kwietnia 2020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź,

tak pobyt mam wbity do kwietnia, natomiast już daaaaawno jestem w domu. Tak na stronie CBP "travel history" nie ma info, że wyjechałem, ale zauważyłem też tam info, że nie wszytkie wyjazdy są rejestrowane, aczkolwiek oni wiedzą, że opuściłem USA, chyba nie ma się co stresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...