Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

46 minutes ago, gabby95 said:

Czy wymagane jest zaświadczenie o niekaralności z USA? Mieszkałam tam przez ponad rok (wiza J-1). 

Idź na stronę:

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-prepare-supporting-documents.html

Tam jest odnośnik o nazwie "Police Certificate", który tłumaczy kiedy jest on konieczny.

I w skrócie:
- Jeśli byłeś w USA dłużej niż 12 miesięcy i byłeś starszy niż 16 lat
LUB
- Byłeś podczas pobytu w USA aresztowany niezależnie od wieku

To musisz przedstawić police certificate z USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, mcpear napisał:

Idź na stronę:

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-prepare-supporting-documents.html

Tam jest odnośnik o nazwie "Police Certificate", który tłumaczy kiedy jest on konieczny.

I w skrócie:
- Jeśli byłeś w USA dłużej niż 12 miesięcy i byłeś starszy niż 16 lat
LUB
- Byłeś podczas pobytu w USA aresztowany niezależnie od wieku

To musisz przedstawić police certificate z USA

Pytam, ponieważ na stronie ambasady jest też napisane : EXCEPT THE U.S i stąd moje wątpliwości, czy powinnam się o to starać czy już nie.

"All immigrant visa applicants aged 16 years or over must submit a police certificate from their current country of residence and/or nationality if they have lived there for six months or more. Police certificates are also required from all other countries where the applicant has resided for at least one year (except the U.S.)."

https://pl.usembassy.gov/visas/police-certificates/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Potencjalnie głupie pytanie, ale nie przez takie banały wojny przegrywano... Czy na rozmowę należy zabrać świadectwo ukończenia szkoły średniej, czy wystarczy (na logikę - powinien :P) dyplom mgr? Jeśli tak, to czy może być dowolny spośród kilku kierunków ukończonych w ramach studiów magisterskich, czy np. pierwszy uzyskany? Bo znalezienie i zebranie wszystkich papierów może być trudne. :/

Ma jakieś znaczenie, czy to uczelnia prywatna czy publiczna?

Z tego co tu i ówdzie czytałem - tych dokumentów nie trzeba tłumaczyć, prawda?

Edit:
Kolejne pytanie z serii - jeśli mgr jest ok, to dyplom ukończenia studiów licencjackich też powinien być wystarczającym potwierdzeniem, że 12 klas ma się za sobą? :D 

Pozdrawiam!

 

Edytowane przez ntcm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, ntcm said:

Cześć,

Potencjalnie głupie pytanie, ale nie przez takie banały wojny przegrywano... Czy na rozmowę należy zabrać świadectwo ukończenia szkoły średniej, czy wystarczy (na logikę - powinien :P) dyplom mgr? Jeśli tak, to czy może być dowolny spośród kilku kierunków ukończonych w ramach studiów magisterskich, czy np. pierwszy uzyskany? Bo znalezienie i zebranie wszystkich papierów może być trudne. :/

Ma jakieś znaczenie, czy to uczelnia prywatna czy publiczna?

Z tego co tu i ówdzie czytałem - tych dokumentów nie trzeba tłumaczyć, prawda?

Edit:
Kolejne pytanie z serii - jeśli mgr jest ok, to dyplom ukończenia studiów licencjackich też powinien być wystarczającym potwierdzeniem, że 12 klas ma się za sobą? :D 

Pozdrawiam!

Tak, swiadectwo ze szkoly sredniej. Liczba dyplomow i stopnie uzyskane pozniej sa bez znaczenia. Na studia mozna sie dostac inna droga, np. konczac liceum zaoczne itp. 

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Jestem obecnie w USA na wizie J-1 i zastanawiam sie czy lepiej zostać na interview w USA, czy może wrócić do Polski ( mam opcje przedluzenia wizy) . Czy ma to jakies znaczenie oprócz kosztów tlumaczenia dokumentów? Czy jest różnica w czasie na oczekiwanie na interwiew.  a może w gdzieś  sa większe szanse na pozytywne zakończenie sprawy i utrzymanie green card?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radziłbym zostać. Generalnie jeśli przyznają Tobie Zieloną Kartę poprzez AOS to nie będziesz miała tych problemów co mają obecnie posiadacze wiz imigracyjnych z DV-2020, którzy niby mają je w paszportach a dzięki różnego rodzaju zakazom tak na serio nie mają możliwości wlecieć do USA i je aktywować. Wielu z nich obawia się, że je stracą.

Różnic w czasie oczekiwania nie ma

Różnica jest taka, że ty w wyniku pozytywnie zakończonej sprawy dostaniesz zieloną kartę a w Polsce dostałabyś wizę imigracyjną, która po przylocie do USA aktywowałaby wydanie zielonej karty. Jednak dzisiaj posiadacze wiz imigracyjnych mają utrudniony jeśli wręcz nie unimożliwiony wlot do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Zuziabet said:

Jestem obecnie w USA na wizie J-1 i zastanawiam sie czy lepiej zostać na interview w USA, czy może wrócić do Polski ( mam opcje przedluzenia wizy) . Czy ma to jakies znaczenie oprócz kosztów tlumaczenia dokumentów? Czy jest różnica w czasie na oczekiwanie na interwiew.  a może w gdzieś  sa większe szanse na pozytywne zakończenie sprawy i utrzymanie green card?

Pare losowych uwag:

  • koszt tlumaczenia dokumentow jest zerowy, wystarczy znalezc kogos kto mowi po polsku oraz angielsku i sie pod tym podpisze
  • wiza J nie jest dual-intent, po zlozeniu DS-260 mozesz miec problem z jej przedluzeniem. Takze, w zaleznosci kiedy bedziesz current i kiedy uplywa waznosc obecnej wizy, radzilbym najpierw przedluzyc, a potem rozpoczynac AOS.
  • Oplaty sa troche wyzsze ($1225 zamiast $220)
  • Tak jak juz napisal @mcpear kiedys AOS byl zdecydowanie dluzszym procesem, ale po tym jak namieszali w procesie konsularnym, ta roznica mocno zmalala. Przy AOS tez sporo zalezy od tego pod ktore FO podlegasz (gdzie mieszkasz).
Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...