Skocz do zawartości

Paszport dla dziecka USA


Rekomendowane odpowiedzi

Hi , nie wiem czy to akurat dobry dział , w razie co proszę o przeniesienie. Ok przejdźmy do sedna

jestem obywatelem USA ( urodziłem się w USA ) moje dziecko urodziło się w Polsce , zabrałem je tutaj z powrotem , adwokat polecił mi bym najpierw złożył na greencard - wiec tak zrobiłem .  dla dziecka a później złożył na paszport USA , teraz mam mieszane uczucia co do tego , bo mój syn według prawa jest obywatelem już od urodzenia , teraz dostałem poradę od prawnika by złożyć na paszport dla dziecka przez urząd pocztowy , ze to tylko formalność ( mój akt urodzenia , akt urodzenia syna , wypełnić formy , załączyć potrzebne rzeczy / kopie i tyle ) czy może ktoś mi objaśnić która droga jest najlepsza i jak to zrobić ? Niby proste a jednak pomoc się przyda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch prawnikow i oboje nie wiedza o czym mowia. Nie lepiej sobie poszukac w google?

Tutaj jest  proces ktory ciebie dotyczy.

https://de.usembassy.gov/u-s-citizen-services/citizenship-services/crba-checklist/

Tylko dopasuj do polskiej sytuacji. 

To ze dla dziecka obywatela zlozyles wniosek o zielona karta to 100% blad. Drugi prawnil tez jest w bledzie. To ni3 jest "tylko" formalnosc. 

Jak dlugo mieszkasz w Polsce? Zeby dziecku dac obywatelstwo musisz udowodnić "You must bring proof that the U.S. citizen parent was physically present for a cumulative total of five years, of which two at least were after age 14, prior to the birth of your child."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli twój syn spełnia poniższe warunki:

  • The child has at least one parent, including an adoptive parent, who is a U.S. citizen by birth or through naturalization;
  • The child is under 18 years of age;
  • The child is a lawful permanent resident (LPR); and
  • The child is residing in the United States in the legal and physical custody of the U.S. citizen parent

To możesz wystąpić o certyfikat obywatelstwa dla Niego (N-600) bo twój syn z automatu JEST już obywatelem USA. Możesz też oszczędzić kasę na N-600 i wystąpić od razu o paszport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...