Skocz do zawartości

W czasie covid studenci którzy uczą się online muszą opuścić USA


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj o tym przeczytałam i przeżyłam szok...jak można wyrzucić skraju legalnie przebywających ludzi, którzy ciężkie pieniądze za te edukacje płacą, masakra...

Ja bym chyba żądała zwrotu kosztow od uniwerku, w końcu klasy to tylko cześć tego za co place, cały kampus experience itp idzie sie paść. Nie wspominając już że cały sens studiowania na takim np.Stanford to znajomości i różne inne formy zrzeszenia się itp. Dramat :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MeganMarkle napisał:

Wczoraj o tym przeczytałam i przeżyłam szok...jak można wyrzucić skraju legalnie przebywających ludzi, którzy ciężkie pieniądze za te edukacje płacą, masakra...

 

Skoro zajęcia są online, studenci nie muszą być w USA. To akurat rozumiem. Zawsze tak było, żeby starać się o wizę studencką zajęcia nie mogły być wyłącznie online. Natomiast jako studentka byłabym cholernie rozczarowana :( To nie ich wina że studia odbywają się w takim a nie innym formacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MeganMarkle napisał:

Wczoraj o tym przeczytałam i przeżyłam szok...jak można wyrzucić skraju legalnie przebywających ludzi, którzy ciężkie pieniądze za te edukacje płacą, masakra...

Ja bym chyba żądała zwrotu kosztow od uniwerku, w końcu klasy to tylko cześć tego za co place, cały kampus experience itp idzie sie paść. Nie wspominając już że cały sens studiowania na takim np.Stanford to znajomości i różne inne formy zrzeszenia się itp. Dramat :/

Jeśli kursy przeniosą się online to nie będzie żadnego campus experience, bo nikt studentów nie wpuści z powrotem na kampus, nie wspominając o zamknięciu wszystkich dormitories. Faculty będzie siedział w domu, a po kampusie będzie się plątał tylko niezbędny staff, może jeszcze kogoś wpuszczą do labów jeśli tam trzeba będzie coś popychać.

W emailu, który dzisiaj przyszedł w związku z sytuacją od naszych władz uniwersyteckich piszą tak: Monday’s announcement by U.S. Immigration and Customs Enforcement of new visa limitations that will not allow most international students to take a fully online course load and still remain in the United States was unexpected and disconcerting.

Co pokazuje, że uniwerek nie orientuje się o czym pisze. Pierwsze to nie są "new" limitations. Były od dawna. Po drugie - wygląda na to, że visa limitations jest ustalane przez ICE. Po trzecie - ogłoszenie  nawet łagodzi te zasady, zwiększając ilość kursów online, więc jednak SEVP idzie studentom odrobinę na rękę.

Nie zazdroszczę sytuacji zagranicznym, ale za sytuację winię uniwersytety, które się właśnie zorientowały, że wylewają dziecko z kąpielą i gdzie nikt nie ma pojęcia jakie zasady są na wizach F i M (prócz może paru szaraków z ISSS). Z drugiej strony są między młotem i kowadłem - pomiędzy sporą częścią faculty, która żąda zajęć wyłącznie online, a 1/5 studentów, którzy są właśnie  robieni na szaro za ciężkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, MeganMarkle said:

Ja bym chyba żądała zwrotu kosztow od uniwerku, w końcu klasy to tylko cześć tego za co place, cały kampus experience itp idzie sie paść. Nie wspominając już że cały sens studiowania na takim np.Stanford to znajomości i różne inne formy zrzeszenia się itp. Dramat :/

Kampus experience to już od lutego nie działa - studentów wyrzucili z kampusów i kazali wyjechać do domów w lutym z zakazem "szwendania" się po uczelni. Także teraz czesne nie obejmuje "kampus experience".

Warunki wizy F i M zakazywały ZAWSZE uczenia się online i przebywania na terenie USA. Więc w momencie gdy uniwersytety przeszły w tryb online ci studenci przebywali na terenie USA łamiąc warunki wizy (więc nie byli legalnie na terenie USA w myśl reguł wizy). Od marca do poniedziałku obowiązywało udzielone exemption, które ze względu na covid pozwalało studentom na tych wizach pozostać na terenie USA na semestr wiosenny ucząc się online. Obecnie tylko ICE zniosło ten 4-miesięczny wyjątek. To, że uczelnie nie wznawiają sesji f-2-f to nie jest wina ICE. To, że Uniwersytety są "zaskoczone" to świadczy jak mało kompetetni ludzie nimi zarządzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mcpear napisał:

To, że uczelnie nie wznawiają sesji f-2-f to nie jest wina ICE. To, że Uniwersytety są "zaskoczone" to świadczy jak mało kompetetni ludzie nimi zarządzają.

Sadze ze po prostu mysleli ze zakaz online bedzie zawieszony dluzej. Ja jestem przekonana, ze to jest polityczny manerw ze strony trumpa bo chce zmusic wszystkich - szkoly i uniwersytety - do otwarcia. Mozliwe ze uczelnie za bardzo liczyly na to przedluzenie zawieszenia regulaminu online - w koncu chodzi tu o ciezkie pieniadze, a trump przewaznie idzie na reke biznesom, itp. 

Harvard i MIT juz oglosili lawsuit... dramat skonczy sie jak wiele w USA: w sadzie. A w miedzyczasie pomaranczowy moze sie chwalic jak on chroni kraj od nielegalnych... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą teorią się zgadzam. W roku wyborczym chyba wszystkie decyzje rządowych agencji są polityczne. Parcie na otwarcie szkół i uniwersytetów jest zrozumiałe skoro chce reelekcji.

Dużo kolegów, koleżanek moich dzieci co byli na F-1 w marcu jak to wszystko się zamknęło na uniwerkach to wzięli i wyjechali do swoich krajów aby oszczędzić na housing. Ci co polecieli do Europy i robili letni semestr "zdalnie" obecnie się bardziej boją, że uniwersytet otworzy jesienny semestr a oni przez Schengen ban nie wlecą do USA. I tak źle i tak nie dobrze.

Z drugiej strony płacić $60-70-90-120k za rok studiowania na zoomie? Masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mcpear napisał:

Z drugiej strony płacić $60-70-90-120k za rok studiowania na zoomie? Masakra

No.. a czesne nie idzie w dol (chociaz te najbogatrze uczelnie beda oferowac "granty" dla tych online... MIT naprzyklad da $5k na semestr... ale czesne nadal bedzie prawie $60k) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, mcpear said:

Warunki wizy F i M zakazywały ZAWSZE uczenia się online i przebywania na terenie USA

Ok, ale to dotyczyło czegos innego, obecna sytuacja związana z pandemia jest bezprecedensowa wiec wg mnie powinni przedłużyć ten wyjątek od reguły na kolejny semestr. Tak na logikę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...