Skocz do zawartości

Obywatelstwo


MartynaMall

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, mam dwa konkretne pytania, ale krotko nakresle swoja sytuacje aby moc uzyskac dokladne odpowiedzi. Jestem osoba posiadajaca GC po slubie z obywatelem. W pazdzierniku 2019 roku zlozylam papiery o odnowienie mojej 2-letniej zielonej karty. W nastepnym miesiacy mija juz 3-lata odkad ja mam i chcialabym aplikowac o obywatelstwo; stad moje pytania:

1. Kiedy moglabym to zrobic? Dopiero w nastepnym miesiacu czy moge miesiac wczesniej?

2. Czy moge skladac dokumenty na obywatelstwo jesli moj wniosek o przedluzenie zielonej karty nie zostal jeszcze rozpatrzony? (obecnie czeka sie wiecej niz 18 miesiecy). 

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. N-400 mozesz zlozyc 90 dni przed data kiedy bedziesz rezydentem 3 pelne lata (jednoczenie musisz byc malzonkiem obywatela przez 3 lata) - wiec jezeli w nastepnym  miesiacu mijaja 3 lata od daty Resident since na GC, to spokojnie mozesz.

2. Tak - nie wiem czy to skutkuje w tej chwili bo przestalem sie interesowac, ale kiedys "wymuszalo" to decyzje odnosnie RoC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...