Skocz do zawartości

Jak ściągnąć drugą połówkę do USA w czasach pandemii


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czasu szukam informacji na temat tego jak mogę sciągnąć drugą osobę do USA. Ja mam zieloną kartę, ale do obywatelstwa jeszcze troche.

OPCJA nr 1:
- Dziewczyna idzie na studia, i wtedy po roku może zacząć pracę "w zawodzie". W międzyczasie ślub i czekanie na GC dla niej (to około 2-3 lata czekania, ale teraz w dobie wirusa to wszystko może się znacznie wydłużyć), ale w tym wypadku mogłaby już pracować po roku ukończonych studiów. Do tego czasu może próbować łączyć pracę zdalną w PL z życiem na wizie studenckiej w US. Nie wiem tylko czy możliwe jest uzyskanie wizy studenckiej teraz, gdy wszystkie konsulaty i urzędy są zamknięte.

OPCJA nr 2:
- Loteria wizowa 2022 (też nie wiem czy dojdzie do skutku przez wirusa)

Czy widzicie jeszcze jakieś inne opcje? A może wszystkie one są teraz niemożliwe, z uwagi na regulacje/ograniczenia dotyczące pandemii? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
5 minutes ago, adwokat52 said:

Witam,

Od dłuższego czasu szukam informacji na temat tego jak mogę sciągnąć drugą osobę do USA. Ja mam zieloną kartę, ale do obywatelstwa jeszcze troche.

OPCJA nr 1:
- Dziewczyna idzie na studia, i wtedy po roku może zacząć pracę "w zawodzie". W międzyczasie ślub i czekanie na GC dla niej (to około 2-3 lata czekania, ale teraz w dobie wirusa to wszystko może się znacznie wydłużyć), ale w tym wypadku mogłaby już pracować po roku ukończonych studiów. Do tego czasu może próbować łączyć pracę zdalną w PL z życiem na wizie studenckiej w US. Nie wiem tylko czy możliwe jest uzyskanie wizy studenckiej teraz, gdy wszystkie konsulaty i urzędy są zamknięte.

OPCJA nr 2:
- Loteria wizowa 2022 (też nie wiem czy dojdzie do skutku przez wirusa)

Czy widzicie jeszcze jakieś inne opcje? A może wszystkie one są teraz niemożliwe, z uwagi na regulacje/ograniczenia dotyczące pandemii? Proszę o pomoc

Najlepsza opcja to jak najszybciej brac ślub i wysyłać i-130. I czekac. Wiele par zyje w rozlace i daje rade.

Jesli stac was na studia w USA to dziewczyna jak najbardziej może sie o nia starac. Tyle ze wiz studenckich nie będą wydawać co najmniej do stycznia. 

Liczenie na wygraną w loterii wizowej jest zupelnie bez sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Xarthisius said:

Dlaczego? F i M nie sa objete zadnym banem. Kasa musi leciec...

A to przepraszam.  Myslalam ze F1 sa zawieszone.  :)

wiesz co OP ma na myśli piszac ze dziewczyna po roku na wizie studenckiej bedzie pracowac "w zawodzie" ? Zastanawiam sie o co chodzi bo z tego co wiem bedac na F1 nie mozna "normalnie" pracowac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, Roelka v.2 said:

A to przepraszam.  Myslalam ze F1 sa zawieszone.  :)

Jezeli nie ma sie duzo pieniedzy o F1 bedzie trudno bo wiekszosc tych tanszych college'ow i uniwersytetow sa online... wiec nie kwalifikuja sie na F1. Sa te super drogie prywatne uczelnie gdzie nauka jest teoretycznie hybrid (wiekszosc wykladow online, pare F2F.) Wiec jezeli ma sie $70,000 na jeden rok studiow to polecam New York University na Manhattanie. Swietna bogata uczelnia, lubia miedzynarodowych studentow i ich cash... i nadal jest teoretycznie troche F2F, wiec wize sie otrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, adwokat52 said:

OPCJA nr 1:
- Dziewczyna idzie na studia, i wtedy po roku może zacząć pracę "w zawodzie". W międzyczasie ślub i czekanie na GC dla niej (to około 2-3 lata czekania, ale teraz w dobie wirusa to wszystko może się znacznie wydłużyć), ale w tym wypadku mogłaby już pracować po roku ukończonych studiów.

Jaki zawod? Na wizie studenckiej ma jeden rok po zakonczeniu studiow na tak zwany OPT (optional professional training) praca w zawodzie przez jeden rok. Po zakonczeniu tego roku trzeba wracac do kraju, chyba ze znajdzie sie pracodawce ktory chce przedluzych wize/OPT. A to jest skomplikowane i drogie, wiec jezeli nie jest sie w jakiejs poszukiwanej branzy (naprzyklad IT) to szanse sa nikle, zwlaszcza przy dzisiejszym bezrobociu. Jezeli macie kase, to studia magisterskie/doktoranckie kwalifikuja sie na przedluzenie wizy studenckiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, katlia said:

Jaki zawod? Na wizie studenckiej ma jeden rok po zakonczeniu studiow na tak zwany OPT (optional professional training) praca w zawodzie przez jeden rok. Po zakonczeniu tego roku trzeba wracac do kraju, chyba ze znajdzie sie pracodawce ktory chce przedluzych wize/OPT. A to jest skomplikowane i drogie, wiec jezeli nie jest sie w jakiejs poszukiwanej branzy (naprzyklad IT) to szanse sa nikle, zwlaszcza przy dzisiejszym bezrobociu. Jezeli macie kase, to studia magisterskie/doktoranckie kwalifikuja sie na przedluzenie wizy studenckiej. 

Chodzi o prace w trakcie studiów. Przykładowo 3 letnie studia, gdzie po 2 latach zaczynasz prace związaną z kierunkiem studiów. Branża IT, wiec liczę na to że po pierwszym skonczonym roku bedzie mozna chociaz na te 20 godzin zaczac prace w jakiejs normalnej firmie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Roelka v.2 said:

A to przepraszam.  Myslalam ze F1 sa zawieszone.  :)

wiesz co OP ma na myśli piszac ze dziewczyna po roku na wizie studenckiej bedzie pracowac "w zawodzie" ? Zastanawiam sie o co chodzi bo z tego co wiem bedac na F1 nie mozna "normalnie" pracowac. 

Miałem na myśli to że po ukończeniu pierwszego roku studiów można pracować na uczelni, ale można też poza. Warunkiem pracy poza kampusem jest to że praca musi być związana z kierunkiem studiów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Roelka v.2 said:

Najlepsza opcja to jak najszybciej brac ślub i wysyłać i-130. I czekac. Wiele par zyje w rozlace i daje rade.

Jesli stac was na studia w USA to dziewczyna jak najbardziej może sie o nia starac. Tyle ze wiz studenckich nie będą wydawać co najmniej do stycznia. 

Liczenie na wygraną w loterii wizowej jest zupelnie bez sensu. 

Liczenie na wygraną w loterii nie ma sensu, ale czekanie 3 lata w rozłące nie mogąc pracować ani prowadzić normalnie życia też mija się z celem.

Zastanawiam się nad tym czy nawet jeśli znajdziemy uczelnię z kursem hybrydowym, to skąd weźmiemy wizę studencką skoro wszystkie konsulaty są zamknięte. Jest możliwe wyrobienie jakiejkolwiek wizy obecnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...