Skocz do zawartości

Wyjazd do PL a niewazny paszport polski


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moja sytuacja jest nastepujaca:

Jestem obywatelka Polski i USA. Mieszkam w USA (Virginia). Chcialam odwiedzic rodzine w Polsce pod koniec roku ale sie zgapilam i nie zauwazylam ze moj polski paszport ma termin waznosci do 3 pazdziernika 2020. Zaczelam wiec teraz przygotowywac sie do wyrobienia nowego w konsulacie w Waszyngtonie jednak chcac zarezerowowac wizyte przez e-konsulat dowiedzialam sie ze nie ma zadnych wolnych terminow co najmniej do poczatku grudnia co oznacza ze nawet w nalepszym wypadku gdyby jakis termin grudniowy sie zwolnil a wyrobienie paszportu trwalo do 30 dni, nie otrzymam dokumentu przed styczniem 2021.

Zwykle latam do Polski IAD-WAW przez Monachium Lufthansa albo przez Kopenhage SAS-em. Czy wpuszcza mnie z USA do Niemiec czy Danii na podstawie tylko polskiego dowodu osobistego (ktory traci waznosc w marcu 2021) zwlaszca teraz w czasie pandemii?

Jakies inne sugeste moze?

Dzieki!

P.S. Sorry jesli watek jest w zlym miejscu. Mialam tez kiedys inne konto na tym forum ale nie moge znalezc informacji do logowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gdyby to kogos interesowalo to konsulat w Waszyngtonie codziennie dodaje nowe wolne terminy między 15 a 16.00 czasu lokalnego placówki na kolejne 8-10 tygodni. Dzis nawet nowe terminy pojawily sie ok. 7-8 rano. Ponadto pani konsul szybko odpisuje na meile (waszyngton.amb.wk@msz.gov.pl).

No to teraz juz tylko pozostalo sie martwic o to jak doleciec do PL i wrocic do USA po urlopie bez kwarantann i innych cudow :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...