Skocz do zawartości

List z "maska" do USA


GrzegorzKozlowski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam pytanie odnośnie nadania listu do USA.  Chce nadać list do usa i do środka włożyć dla kuzyna maseczke wykonaną z materiału z nazwą jego rodzinnego miasta  (waga calego listu nie jest duza). Czy mogę tak po prostu włożyć i wysłać  czy muszę to jakoś  opisać żeby  celnicy sie nie doczepili ? Wartość calego listu szacuje na kilka dolarów max 10 - 15.

 

Jeżeli mam opisać to gdzie ? Na kopercie ? (Nigdy nic do usa nie wysylalem - dlatego pytam)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Magda10 napisał:

Jeśli wysyłasz list nic nie wypelniasz.

List to jest nośnik pokryty pismem. Jeśli w środku jest rzecz materialna należy wypełnić deklarację. Zmusi do tego pracownik poczty. Na podstawie deklaracji urząd celny kraju przyjmującego podejmuje decyzję o kontroli czy też nałożeniu opłat celno podatkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, GrzegorzKozlowski napisał:

A czy orinetuje się ktoś ile idzie "przesyłka nierejestrowana priorytetowa" - list ? Dojdzie wogóle takie coś  ? Cena to ok 11.5 zł,  wydaje się dość tanie.

Sprawdź na stronie Poczty. Tam jest (powinna być) deklaracja czasu dostarczenia. Deklaracja, podkreślam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 10/18/2020 at 9:52 AM, Magda10 said:

No ja wysłałam kilka razy w kopercie jakieś drobne podarunki i nigdy nie bylo problemu. Może miałam szczescie ;)

Ostatnio ( miesiąc temu) list szedł 2 tygodnie.

Dokładnie tak, nikt nie pyta co tam w srodku, wyglada jak gruby list to idzie jako list :) już nie dzielmy włosa na czworo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...