Skocz do zawartości

Zdjęcie do DV - poprawne wykonanie w warunkach domowych


nomad

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

w tym roku wyjątkowo muszę zrobić samodzielnie zdjęcie do DV. I przerosło mnie to niemiłosiernie. Próbuję zrobić zdjęcie na tle białej ściany i ciągle mam cienie. Czytałem różne poradniki i nic z tego. Chyba, że oświetlenie słabe? Jak fotografowie to robią, że tło je białe mimo ścianki? czy fotki można retuszować? proszę o pomoc i informacje jak robiliście samodzielnie zdjęcie do loterii wizowej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, nomad said:

Witajcie,

w tym roku wyjątkowo muszę zrobić samodzielnie zdjęcie do DV. I przerosło mnie to niemiłosiernie. Próbuję zrobić zdjęcie na tle białej ściany i ciągle mam cienie. Czytałem różne poradniki i nic z tego. Chyba, że oświetlenie słabe? Jak fotografowie to robią, że tło je białe mimo ścianki? czy fotki można retuszować? proszę o pomoc i informacje jak robiliście samodzielnie zdjęcie do loterii wizowej....

Przede wszystkim lampa generuje głębokie ostre cienie - naturalne światło, najlepiej rozproszene przez jakąś żaluzje albo roletę i najlepiej w miarę prostopadle do ściany służącej za tło.

 

Fotografowie mają lampę podświetlająca tło i mocno rozproszone światło z lamp studyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada: źródło światła ustawiaj jak najbliżej aparatu (najlepiej bezpośrednio za), a tułów i głowę jak najbliżej ściany - unikniesz w ten sposób cieni. Po prostu się do niej przyklej tyłem. Zasłoń wszystkie inne źródła światła, chociaż jeśli masz możliwość to najlepiej na białej ścianie i naturalnym światłem skierowanym prosto na twarz (nie z boku, bo po drugiej stronie buzia będzie miała cień). Ja osobiście kombinowałem z szafkami, podkładaniem książek pod nocną lampkę, pluszowym miśkiem żeby trzymał telefon w miejscu i nawet walizką do podróży żeby dobrze się wypozycjonować do kamery telefonu. Nie wspomnę już o tym, że telefon podłączyłem kablem do laptopa który pokazywał mi obraz z aparatu live i wywoływałem zrobienie zdjęcia przy pomocy zegarka (Apple Watch ma funkcje wysyłania polecenia zrobienia zdjęcia do iPhona), żeby nie wstawać co chwile i nastawiać sekund. Dość zabawnie to wyglądało. :D

Druga kwestia - nie obrabiaj zdjęcia w żadnym programie graficznym, z palcem w tyłku da sie wykryć takie obróbki. Do wykadrowania, rozdzielczości i wielkości użyj programu Photo Tool. Jest on dostępny na stronie loterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2020 o 04:15, whysoserious3 napisał:

 

Druga kwestia - nie obrabiaj zdjęcia w żadnym programie graficznym, z palcem w tyłku da sie wykryć takie obróbki. Do wykadrowania, rozdzielczości i wielkości użyj programu Photo Tool. Jest on dostępny na stronie loterii.

Jeśli użyje ich cropper'a do przycięcia zdjęcia to nie zostaje żaden ślad w pliku po jakichkolwiek zmianach. Narzędzie skutecznie czyści wszelkie informacje, a poprzez degradację jakości zdjęcia po jego wykorzystaniu - ślad po edycji np pieprzyków czy cieni pod oczami - znika. 
W związku z powyższym można skutecznie używać programów do obróbki graficznej zdjęć (i profesjonalni fotografowie to robią) ale najlepiej dla zdjęć o dpi min. 450 tak aby po użyciu croppera pozostało ciągle dpi 300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2020 o 07:49, Amelia31 napisał:

Ja mam robione w domu ale jednak nie robil amator. Niestety nie udalo sie uniknac cienia na szyi (malego). Mam nadzieje, ze to przejdzie :( ??

Oh... Stracona szansa.... 

A serio - obejrzyj zdjęcia podane przez DS jako przykładowe i nie wpadaj w panikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, maciopa said:

Oh... Stracona szansa.... 

A serio - obejrzyj zdjęcia podane przez DS jako przykładowe i nie wpadaj w panikę.

Oh, dzieki za mily komentarz. 

A tak serio- ocywiscie, ze patrzylam. Przerylam cale google. 

I mimo wszystko mam mala watpliwosc, to chyba  normalne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Arczevski said:

Zrobienie zdjęcia w domowych warunkach to był chyba najgorszy etap wypełniania wniosku. Chyba ze 2h walczyliśmy z żoną żeby nie było cieni, dobre światło i żebyśmy wyglądali w miarę jak ludziki z poradnika. Na koniec crop w phototoolu, 10 minut i wnioski wysłane :D

Jakieś delikatne, bardzo drobne cienie postury na tle są dopuszczalne. Widać to w przykładowych zdjęciach na stronie loterii. Niedopuszczalne są tylko cienie twarzy, gdzie cała buzia jest zbyt ciemna lub jedna strona jest jaśniejsza od drugiej. A tak poza tym to nie ma co popadać w paranoje. Te zdjęcia nie trafiają do żadnych oficjalnych dokumentów, bo u lekarza i przy interview trzeba i tak zrobić i wywołać fizycznie po dwa profesjonalne zdjęcia. Mam taką tezę, że te zdjęcia są tylko po to, by sprawdzić czy potrafisz kłamać. W ambasadzie pierwsze pytanie jakie dostajesz to czy zdjęcie było robione w ostatnich 6 miesiącach. No i cyk, oni to sprawdzają bez problemu, że jedno te same zdjęcie było użyte np. przy 3 aplikacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...