Skocz do zawartości

Wyjazd do usa 2021-praca i pobyt


Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim! Mam na imie Monika. Chce sprobowac w stanach w nastepnym roku. Czy mozna tam pojechac i pracowac od razu? Od razu mowie ze nie mam zadnej specjalizacji i dobrego doswiadczenia. Chce pozostac minimum rok. Czy ktos moze podzielic sie tym co wie? Boje sie ze nie mam zadnej szansy na prace tam. Bardzo dziekuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MonikaKrK zmienił tytuł na Wyjazd do usa 2021-praca i pobyt

1 hour ago, MonikaKrK said:

Hej wszystkim! Mam na imie Monika. Chce sprobowac w stanach w nastepnym roku. Czy mozna tam pojechac i pracowac od razu?

Nie.

1 hour ago, MonikaKrK said:

 

 

 

Od razu mowie ze nie mam zadnej specjalizacji i dobrego doswiadczenia. 

No to na wize pracownicza tez nie masz szans. 

Wez udzial w loterii wizowej - to jest prawdopodobnie twoja jedyna mozliwosc legalnego wyjazdu do USA i mozliwosci pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika, ewentualnie jeśli nie masz ukończonych 26 lat to poczytaj o programie Au Pair (live-in nanny, mieszkasz u rodziny amerykańskiej przez rok i opiekujesz się ich dziećmi, program trwa rok z mozliwością przedłużenia na drugi).

Nie wiem jak wyglądają wyjazdy Work & Travel teraz, w czasie covidu, ale wiem, że w dopuszczane są wyjazdy właśnie jako au pair (póki co w wyjątkowych przypadkach np. do rodzin lekarzy czy osób pracujących nad szczepionką na covid). Jest to jakaś alternatywa, może warto poczytać?

 

W razie wątpliwości śmiało pytaj, chętnie odpowiem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, MonikaKrK said:

Iskierka, odpisalam Ci na wiadomosc.

 

dziekuje wszystkim za Wiadomości 

ktos moze ma doswidczenie jako agent nieruchomości i wyjechal? Pracuje jako agent nieruchomości. 
 

czyli bym musiala szukac moze przez internet pracodawce, sponsora?

Agentow nieruchomości jest tutaj jak mrówek. Nikt ich nie sciaga z zagranicy na wizach pracowniczych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sponosorowanie polega na tym, że twój potencjalny pracodawca poszukuje zagranicznego pracownika, który generalnie ma bardzo unikalne umiejętności, których nie potrafi znaleźć na rynku pracy wśród Amerykan a na które jest wysoki popyt na rynku pracy (np. programiści, jacyś wyspecjalizowani inżynierowie, ale też kierowcy zawodowi ciężarówek) i występuje z dobrze uzasadnioną petycją do rządu USA o zgodę zatrundnienia takiej osoby (albo przez wizę pracowniczą albo zieloną kartę).

Agent nieruchomości to nie jest zawód, w którym jest deficyt pracowników w USA i szansa na takie sponsorowanie asymptotycznie zbliża się do zera. Oznacza to, że prawdopodobnie nie znajdziesz pracodawcy, który kosztownego procesu sponsorowania się podejmie, a nawet jakby ktoś się podjął to szansa na wyrażenie zgody przez odpowiednie organy rządowe jest mikroskopijna

Jak chcesz legalnie wyjechać do USA do pracy zostaje Tobie małżeństwo lub loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agenci nieruchomosci w USA potrzebuja specjalnej lincensji w wiekszosci stanow - kazdy stan ma wlasne wymagania. Zeby zdobyc licensje zapisujesz sie na kursy i zdajesz egzaminy. Jak inni napisali, nie ma wielkiego zapotrzebowania w tej brazy, i konkurencja o listings jest ogromna. Zwlaszcza teraz, kiedy sa historycznie niskie interest rates, a malo domow na rynku w tych najbardziej popularnych stanach/miejscach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...