Skocz do zawartości

Nowa wiza a deportacja


Karolina999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam pytanie dotyczące ponownego wjazdu do USA. W tym miesiącu posługując się wiza turystyczna zostałam deportowana na granicy USA, ponieważ w zeszłym roku pracowałam nielegalnie na tej wizie i się do tego przyznałam. Moj narzeczony jest obywatelem USA i w tym roku chcieliśmy wrócić razem. Zostałam mi cofnięta wiza turystyczna, ale nie dostałam żadnego zakazu wjazdu. Moj narzeczony chce w takiej sytuacji przyspieszyć nasz ślub i moje pytanie jest takie : 

1. Jakie są konsekwencje tej deportacji i czy po ślubie będę mieć problemy z ponownym staraniem się o inny rodzaj wizy ? Bo nie dostałam zakazu wjazdu, tylko cofnęli mi wizę turystyczna. 

 

2. Czy powinnam porozmawiać  z konsulem w tej sprawie, o tym co się wydarzyło? 

 

Pozdrawiam serdecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Karolina999 said:

Witam, 

Mam pytanie dotyczące ponownego wjazdu do USA. W tym miesiącu posługując się wiza turystyczna zostałam deportowana na granicy USA, ponieważ w zeszłym roku pracowałam nielegalnie na tej wizie i się do tego przyznałam. Moj narzeczony jest obywatelem USA i w tym roku chcieliśmy wrócić razem. Zostałam mi cofnięta wiza turystyczna, ale nie dostałam żadnego zakazu wjazdu. Moj narzeczony chce w takiej sytuacji przyspieszyć nasz ślub i moje pytanie jest takie : 

1. Jakie są konsekwencje tej deportacji i czy po ślubie będę mieć problemy z ponownym staraniem się o inny rodzaj wizy ? Bo nie dostałam zakazu wjazdu, tylko cofnęli mi wizę turystyczna. 

 

2. Czy powinnam porozmawiać  z konsulem w tej sprawie, o tym co się wydarzyło? 

 

Pozdrawiam serdecznie 

Musisz uscislic trochę swoje pytania.

Jeżeli faktycznie Cię deportowali, to masz bana i będziesz potrzebowała waivera I-212. Jeżeli odmówili Ci wjazdu, to bana nie masz ale żadnej wizy nieimigracyjnej nie dostaniesz, mimo jego braku.

Nie wiem co rozumiesz przez rozmowę z konsulem - jeżeli pytasz czy przyznać się do tego w czasie rozmowy o potencjalna wizę imigracyjna po ślubie - oczywiście że tak.

Jeżeli pytasz czy tak sobie iść i porozmawiać to nikt nie będzie chciał z Tobą o tym rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, Karolina999 said:

Dziekuje za odpowiedz. 
Wiec bana nie dostałam, tylko odmówili mi wjazdu. Wiza narzeczeńska K-1 to rodzaj wizy nieimigracyjnej dla narzeczonej/ego obywatela USA. Czyli nie mam prawa się o ten rodzaj wizy strać? 

K-1 dostaniesz bez problemu. Turystycznej / studenckiej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam,

Mam takie pytanie.

Jeżeli ktoś był deportowany z USA do Polski to czy może teraz turystycznie polecieć do USA ?

Deportacja wyglądała tak, że osoba którą deportowali poleciała turystycznie do USA jeszcze jak ruch bezwizowy nie był wprowadzony. Na lotnisku została skontrolowana i przesłuchiwana czy na pewno nie jedzie do pracy itp. kontrole lotniska twierdziły, że otrzymały telefon z informacją, że to jest wyjazd do pracy i w końcu doprowadziły do przyznania się tej osoby, że faktycznie jest to wyjazd do pracy. Po tym nastąpiła deportacja.

Czy to znaczy, że jest już zamknięta droga do USA ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Lucas90 said:

Witam,

Mam takie pytanie.

Jeżeli ktoś był deportowany z USA do Polski to czy może teraz turystycznie polecieć do USA ?

Deportacja wyglądała tak, że osoba którą deportowali poleciała turystycznie do USA jeszcze jak ruch bezwizowy nie był wprowadzony. Na lotnisku została skontrolowana i przesłuchiwana czy na pewno nie jedzie do pracy itp. kontrole lotniska twierdziły, że otrzymały telefon z informacją, że to jest wyjazd do pracy i w końcu doprowadziły do przyznania się tej osoby, że faktycznie jest to wyjazd do pracy. Po tym nastąpiła deportacja.

Czy to znaczy, że jest już zamknięta droga do USA ?

 

Teoretycznie nie, w praktyce jezeli chodzi o wyjazd turystyczny to droga jest zamknieta. ESTA bedzie odmowiona, nowej wizy turstycznej ta osoba (rozumiem ze Ty) nie dostanie.

Co do potencjalnej imigracji to zalezy czy faktycznie zostala deportowana (i wtedy dwa waivery sa potrzebne) i ma bana czy po prostu to byl admission withdrawal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...