Skocz do zawartości

GC, obywatelstwo, paszport


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Mam GC i w lipcu bede zdawala egzamin na obywatelstwo. Niestety moj obecny paszport z Polski traci waznosc w czerwcu. Chcialam wyrobic nowy paszport, ale w obecnej sytuacji pomimo codziennych prob nie mam jak umowic sie na wyrobienie nowego do ambasady. (wszystkie terminy sa zajete, albo istniejace wizyty sa odwolywane przez COVID). Chcialam sie wiec zapytac, czy moj paszport polski musi byc wazny w czasie egzaminu lub w pozniejszym procesie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, MartynaMall said:

Czesc,

 

Mam GC i w lipcu bede zdawala egzamin na obywatelstwo. Niestety moj obecny paszport z Polski traci waznosc w czerwcu. Chcialam wyrobic nowy paszport, ale w obecnej sytuacji pomimo codziennych prob nie mam jak umowic sie na wyrobienie nowego do ambasady. (wszystkie terminy sa zajete, albo istniejace wizyty sa odwolywane przez COVID). Chcialam sie wiec zapytac, czy moj paszport polski musi byc wazny w czasie egzaminu lub w pozniejszym procesie?

Polski paszport do egzaminu czy czegokolwiek innego w tym procesie nie tylko nie jest do  niczego potrzebny ale w ogole nikogo nie bedzie interesowal. Moglabys w ogole go nie miec i nie bylo by z tym zadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, MartynaMall said:

Czesc,

 

Mam GC i w lipcu bede zdawala egzamin na obywatelstwo. Niestety moj obecny paszport z Polski traci waznosc w czerwcu. Chcialam wyrobic nowy paszport, ale w obecnej sytuacji pomimo codziennych prob nie mam jak umowic sie na wyrobienie nowego do ambasady. (wszystkie terminy sa zajete, albo istniejace wizyty sa odwolywane przez COVID). Chcialam sie wiec zapytac, czy moj paszport polski musi byc wazny w czasie egzaminu lub w pozniejszym procesie?

Tak jak kzielu powiedzial. Ja mam pytanie - masz juz omowiony egzamin na lipiec? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, kzielu said:

Polski paszport do egzaminu czy czegokolwiek innego w tym procesie nie tylko nie jest do  niczego potrzebny ale w ogole nikogo nie bedzie interesowal. Moglabys w ogole go nie miec i nie bylo by z tym zadnego problemu.

Z tego co pamietam to byl wymog przyniesienia wszystkich paszportow na test. I tych obecnych i tych przeterminowanych, jesli sie ma je w posiadaniu. Ale chyba tylko do wgladu, tak dla zasady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kzielu napisał:

Polski paszport do egzaminu czy czegokolwiek innego w tym procesie nie tylko nie jest do  niczego potrzebny ale w ogole nikogo nie bedzie interesowal.

Nie jestem pewny ale z tego co pamiętam jak zdawałem kiedyś egzamin na obywatelstwo to chyba wymagali abym pokazał im swój polski paszport. Było to jakoś w dniu zaprzysiężenia, zabrali mi wtedy Green Kartę i chcieli tylko zobaczyć mój paszport.

@MartynaMall To że Twój obecny paszport straci ważność nie powinno mieć dla nich żadnego znaczenia bo nawet rozumując tak na chłopski rozum jakie to niby miało by mieć dla nich znaczenie? Skoro i tak legalnie tu przyleciałaś na legalnym ważnym paszporcie. Ja bym na Twoim miejscu sobie tym głowy nie zawracał, weź go ze sobą jak zapytają to pokażesz im ten nieważny paszport i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/16/2020 at 8:01 PM, kzielu said:

W dniu zaprzysiezenia to moj polski paszport byl gleboko schowany w szafie... Potrzebujesz government ID oczywiscie - jakiekolwiek.

Obywatelstwo zdawalam na poczatku grudnia, i jednym z wymogow jest przyniesienie paszportu/ow. Nie ma znaczenia czy wazny czy tez nie. Nikt w niego nie zagladal ale wymog przyniesienia jest. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/16/2020 at 11:39 AM, ilon said:

Tak jak kzielu powiedzial. Ja mam pytanie - masz juz omowiony egzamin na lipiec? 

List z wyznaczonym egazaminem dostaniesz / dostaniecie tak z miesiac, 1.5 przed. Wiec jezeli zakladasz ze w lipcu 2021 to jeszcze kilka miesiecy do wyznaczonej daty masz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...