Skocz do zawartości

Małżeństwo z Amerykaninem


Wszelaka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Mam kilka pytań dotyczących zawarcia małżeństwa z obywatelem Stanów Zjednoczonych, wszystkie informacje, które znalazłam w internecie są sprzed kilku lat i obawiam się, ze mogą być nieaktualne. 

- jeśli chodzi o samo zawarcie małżeństwa, z tego co czytałam w Polsce jest to bardzo skomplikowane pod względem papierologii. Czy w Stanach jest to łatwiejsze? Lub w jakimś innym kraju? Dodam, ze nie zależy nam na dużej ceremonii, a o samo zawarcie małżeństwa. 
 

- jak wyglada proces ubiegania się o green card? Czy musimy mieszkać w Stanach, żeby się o nią ubiegać? 
 

- czy narzeczony będzie mógł ubiegać się o polski paszport i mieszkać w Europie? Z tego co czytałam ubieganie się o obywatelstwo polskie jest dość skomplikowane, szczególnie, ze nie chcemy mieszkać w Polsce. Czy bycie małżonkiem Europejki wystarczy, żeby mógł mieszkać w Europejskim kraju, na takich samych zasadach jak ja? 
 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawarcie malzenstwa w USA jest bardzo proste. 

Nie. Nie musisz mieszkac w USA zeby ubiegac sie o WIZE. Dopiero jak masz wize to mozesz ubiegac sie o zielona karte. Piszesz na forum wizy narzeczenskiej wiec zakladam ze pytasz o wize K1. O ta wize ubiegasz sie z Polski gdzie rowniez bedziesz miala wywiad w ambasadzie. Mozesz tez brac slub w USA (wyjazd na esta albo b2) potem wrocic do Polski i starac sie o wize malzenska CR1. Wyjazd do USA z zamiarem slubu i ubiegania sie na miejscu o zielona karte to wiza fraud. 

 

Samo malzenstwo nie uprawnia nikogo do niczego. Szczegolow co do Polskiej rezydentury dla obcokrajowcow nie znam. Ask google. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wszelaka napisał:

Dzień dobry, 

Mam kilka pytań dotyczących zawarcia małżeństwa z obywatelem Stanów Zjednoczonych, wszystkie informacje, które znalazłam w internecie są sprzed kilku lat i obawiam się, ze mogą być nieaktualne. 

- jeśli chodzi o samo zawarcie małżeństwa, z tego co czytałam w Polsce jest to bardzo skomplikowane pod względem papierologii. Czy w Stanach jest to łatwiejsze? Lub w jakimś innym kraju? Dodam, ze nie zależy nam na dużej ceremonii, a o samo zawarcie małżeństwa. 
 

- jak wyglada proces ubiegania się o green card? Czy musimy mieszkać w Stanach, żeby się o nią ubiegać? 
 

- czy narzeczony będzie mógł ubiegać się o polski paszport i mieszkać w Europie? Z tego co czytałam ubieganie się o obywatelstwo polskie jest dość skomplikowane, szczególnie, ze nie chcemy mieszkać w Polsce. Czy bycie małżonkiem Europejki wystarczy, żeby mógł mieszkać w Europejskim kraju, na takich samych zasadach jak ja? 
 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Co do Green card to Twój mąż musi być na terenie Stanów a Ty np możesz byc w Polsce. Jeśli planujesz tam mieszkać. 

Co do ślubu na terenie Europy, są Państwa że jest szybko. 

Jeśli chodzi o pobyt Twojego męża to są pewne ułatwienia dla niego na terenie Unii lecz co Państwo to inne zasady. Fora oraz Wujek Google Ci odpowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/25/2021 at 4:17 PM, Wszelaka said:

Dzień dobry, 

Mam kilka pytań dotyczących zawarcia małżeństwa z obywatelem Stanów Zjednoczonych, wszystkie informacje, które znalazłam w internecie są sprzed kilku lat i obawiam się, ze mogą być nieaktualne. 

- jeśli chodzi o samo zawarcie małżeństwa, z tego co czytałam w Polsce jest to bardzo skomplikowane pod względem papierologii. Czy w Stanach jest to łatwiejsze? Lub w jakimś innym kraju? Dodam, ze nie zależy nam na dużej ceremonii, a o samo zawarcie małżeństwa. 
 

- jak wyglada proces ubiegania się o green card? Czy musimy mieszkać w Stanach, żeby się o nią ubiegać? 
 

- czy narzeczony będzie mógł ubiegać się o polski paszport i mieszkać w Europie? Z tego co czytałam ubieganie się o obywatelstwo polskie jest dość skomplikowane, szczególnie, ze nie chcemy mieszkać w Polsce. Czy bycie małżonkiem Europejki wystarczy, żeby mógł mieszkać w Europejskim kraju, na takich samych zasadach jak ja? 
 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)

- absolutnie nie Polska (nie uda Wam sie zalatwic zezwolenia na slub Amerykanina w PL dla polskiego urzedu stanu cywilnego. Nawet polski sad nie pomoze - lepiej odpuscic sobie od razu). W 2018 tylko 2 panstwa w EU dawaly sluby international (Gibraltar i Dania). Ja bralam w Danii, ceremonia trwala 8', prosta papierologia, w miare tanio. 

 

- jesli wiza narzeczenska, to na GC czekasz w US. Jesli malzenska, to o CR1 staracie sie ze swoich krajow (dluga rozlaka, no coz..jak kocha to poczeka). Wyjazd na wizie turystycznej, slub i aplikacja z US jest nielegalna, jak juz tu wspomniano

 

- tu nie pomoge, ale Polska nie toleruje podwojnego obywatelstwa, wiec jesli malzonek tak bardzo by chcial polskie obywatelstwo, to Amerykanskiego by musial sie zrzec. A co za idi..a (za przeproszeniem) by tego chcial.... No i nie trwa to w PL tak szybko jak w druga strone, gdzie po 3 latach od wlotu do US jako spouse, mozna aplikowac o naturalizacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, everden said:

- tu nie pomoge, ale Polska nie toleruje podwojnego obywatelstwa, wiec jesli malzonek tak bardzo by chcial polskie obywatelstwo, to Amerykanskiego by musial sie zrzec.

Nie musialby. Tak samo jak Polacy nie musza sie zrzekac polskiego obywatelstwa zeby zdobyc np. Amerykanskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, everden said:

No i nie trwa to w PL tak szybko jak w druga strone, gdzie po 3 latach od wlotu do US jako spouse, mozna aplikowac o naturalizacje. 

Marriage to a Polish citizen does not constitute a sufficient basis for Polish citizenship. To obtain Polish citizenship, a foreigner must remain married to a Polish citizen for a period of at least 3 years and has stayed in Poland legally and uninterruptedly for at least 2 years under a permanent residence permit, and their knowledge of Polish language is documented. However, to obtain a permanent residence permit, the foreigner must first obtain a temporary residence permit based on marriage to a Polish citizen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, everden said:

Polska nie toleruje podwojnego obywatelstwa

No akurat nie. Ja mam podwojne baaaaaardzo dlugo. Byly okresy ze do Polski wjezdzalam i wyjezdzalam na polskim paszporcie, byly okresy kiedy tylko na amerykanskim. Nigdy problemu nie bylo. 
https://pl.usembassy.gov/u-s-citizen-services/dual-nationality/#:~:text=Polish citizens who became naturalized,consent of the Polish government.

"Polish citizens who became naturalized American citizens after January 8, 1951 do not lose their Polish citizenship under Polish law, unless they formally renounce Polish citizenship with the consent of the Polish government."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/31/2021 at 1:44 AM, katlia said:

No akurat nie. Ja mam podwojne baaaaaardzo dlugo. Byly okresy ze do Polski wjezdzalam i wyjezdzalam na polskim paszporcie, byly okresy kiedy tylko na amerykanskim. Nigdy problemu nie bylo. 
https://pl.usembassy.gov/u-s-citizen-services/dual-nationality/#:~:text=Polish citizens who became naturalized,consent of the Polish government.

"Polish citizens who became naturalized American citizens after January 8, 1951 do not lose their Polish citizenship under Polish law, unless they formally renounce Polish citizenship with the consent of the Polish government."

chodzilo mi o to ze nasi amerykanscy mezowie nie moga dostac polskiego obywatelstwa, nawet gdy mieszkaja w PL wiele lat. 

US akceptuje multiple citizenship bez problemu, oby egzamin zdac i hymn odspiewac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...