Skocz do zawartości

Dawny wyrok w Irlandii


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zostalismy wylosowani w tym roku, z numerem calkiem niczego sobie ;) 18xxx

Analizujemy teraz wszystkie dokumenty potrzebne, i  lekko sie zlamujemy z mezem. Otorz mieszkalismy kilka lat w Irlandii z mezem, i on w 2008 mial tam maly wyrok w zawieszeniu, jakas bojka, cos w stylu assult..., co zakonczylo sie grzywna i pracami spolecznymi. Teraz dopiero doczytalismy ze takie rzeczy zostaja na zawsze w irlandzkim police certificate. 

Byc moze jest ktos kto byl w podobnej sytuacji, albo moze polecic jakiegos prawnika imigracyjnego, ktory dobrze doradzi co robic w tym przypadku? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozemy odnalezc niestety papierow z tego wyroku, ale wyrok byl chyba jakos kolo miesiaca w zawieszeniu, czy jakos tak, i to na prace spoleczne zamienili. 

Chyba musimy wystapic o police certificate i zobaczymy co tam bylo dokladnie, no i moze jakos z sadu z irlandii cos... gdyby doszlo do rozomowy z konsulem (o ile jest sens isc na taka rozmowe wogole...) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w Irlandii, bo ich prawo danego kraju nie interesuje. Z tego co mi wiadomo sprawdzają przepisy za dane wykroczenie / przestępstwo w stanie DC (District of Columbia). Jeśli dane wykroczenie zostało popełnione w danym stanie na terenie US to zastosowanie ma tamtejszy wymiar kary.

Jeszcze jedno - w prawie US rozróżnienie wykroczenia i przestepstwa różni tylko i wyłącznie kara jaka grozi. Do roku jest wykroczenie, powyżej to przestępstwo. Wiem to z pierwszej ręki od immigration attorney. 

Znajdźcie lub sprawdźcie dokładnie jakie oskarżenie i za co - czy assault czy battery, którego stopnia. I napisz tutaj to pomyślę bo ostatnio studiuję tego na potęgę, sam mam criminal record i będę się ubiegał o wizę. Jak mogę to pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi, to wykroczenie chyba bylo bo poszarpal sie z oficerem gardy po pijanemu, ale byla sprawa w sadzie, stad wiem, ze byl wyrok. Powysylam wniosek o certyfikat i jak trzeba bedzie to do Irlandii do sadu sie przejedziemy. Jak bede miala cos to napisze tutaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, masterr said:

Jeszcze jedno - w prawie US rozróżnienie wykroczenia i przestepstwa różni tylko i wyłącznie kara jaka grozi. Do roku jest wykroczenie, powyżej to przestępstwo. Wiem to z pierwszej ręki od immigration attorney. 

Zmien tego immigration attorney i to jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalismy police certificate i tam tylko jest napisane, ze to bylo assault  + odmowil oddania krwi, wiecej nie ma nic.

No jak patrze na ten caly distric of columbia to wyczytalam (nie mam pewnosci czy dobrze), ale ze za to do 180 dni moze byc w wiezieniu, plus grzywna $1,000.

Pytanie, mam czy radzicie wziasc kogos jak immigration attorney, czy wogole jest sens waszym zdaniem, bardziej doswiadczonych/ badz bardziej oczytanych w prawie imigracyjnym... ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2021 o 20:39, Justyna234 napisał:

Dostalismy police certificate i tam tylko jest napisane, ze to bylo assault  + odmowil oddania krwi, wiecej nie ma nic.

No jak patrze na ten caly distric of columbia to wyczytalam (nie mam pewnosci czy dobrze), ale ze za to do 180 dni moze byc w wiezieniu, plus grzywna $1,000.

Pytanie, mam czy radzicie wziasc kogos jak immigration attorney, czy wogole jest sens waszym zdaniem, bardziej doswiadczonych/ badz bardziej oczytanych w prawie imigracyjnym... ? 

Ciężko o dobrego prawnika, który nie naciągnie niepotrzebnie na kasę.

Jeśli to był oficer policji to w US zazwyczaj takie rzeczy od razu podchodzą pod CIMT. Nawet aggravated felony, za co grozi z miejsca deportacja. 

Tak jak było pisane wyżej - daj znać jaki konkretnie paragraf. Możesz wrzucić zdjęcie z zakrytymi wszystkimi danymi, numerami spraw itp, będzie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 17.07.2021 o 21:19, masterr napisał:

Ciężko o dobrego prawnika, który nie naciągnie niepotrzebnie na kasę.

Jeśli to był oficer policji to w US zazwyczaj takie rzeczy od razu podchodzą pod CIMT. Nawet aggravated felony, za co grozi z miejsca deportacja. 

Tak jak było pisane wyżej - daj znać jaki konkretnie paragraf. Możesz wrzucić zdjęcie z zakrytymi wszystkimi danymi, numerami spraw itp, będzie łatwiej.

Hej, 

Mam wreszcie odpis tego z sadu (na police certificate nie bylo nic wyszczególnione, pod jaki paragraf etc.) i tam jest, ze to 'Section 2 the non-fatal offences against person act.1997'. Nie wiem jak wiele to daje informacji. 

Opisu samego zdarzenia nie ma, tylko wyrok: 3 miesiące w zawieszeniu, na 120h prac społecznych. 

 No nie wiem, chyba teraz to juz tylko pozostaje czekac i miec nadzieje, ze to jakos przejdzie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...